فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش داد/ وال استریت افت کرد

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱:۳۷
فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش داد/ وال استریت افت کرد
اقتصاد ایران: پس از این که فدرال رزرو آن طور که انتظار می رفت نرخ بهره آمریکا را افزایش داد و خبر از سرعت بیشتر در افزایش نرخ بهره در ماه های آینده داد، سهام آمریکا سود خود را از دست داد و افت کرد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، در پایان معاملات روز چهارشنبه، پس از این که فدرال رزرو آن طور که انتظار می رفت نرخ بهره آمریکا را افزایش داد و خبر از سرعت بیشتر در افزایش نرخ بره در ماه های آینده داد، سهام آمریکا سود خود را از دست داد و افت کرد.
حالا انتظار می رود تا پایان امسال ۲ بار دیگر افزایش نرخ بهره داشته باشیم، این درحالیست که قبلا پیش بینی می شد تنها یک بار دیگر این نرخ تا انتهای سال افزایش پیدا کند.
بانک مرکزی آمریکا، در جلسه روز چهارشنبه خود تصمیم گرفت تا نرخ بهره خود را ۲۵ صدم درصد افزایش دهد و آن را را به محدوده ۱.۷۵ درصد تا ۲ درصد برساند.
استفن ماسوکا، معاون ارشد شرکت اوراق ودبوش در سانفرانسیسکو، می گوید: این که اعضای بانک مرکزی در مورد ۴ بار افزایش نرخ بهره در امسال صحبت می کنند، درحالی که قبلا قرار بود ۳ بار این اتفاق بی افتد، ناامیدکننده است. یکی از نگرانی هایی که در مورد نرخ بهره بالاتر وجود دارد این است که بر رشد اقتصادی فشار وارد خواهد کرد.
میانگین صنعتی داوجونز ۵۸.۱۷ واحد یا ۰.۲۳ درصد افت کرد و به ۲۵۲۶۲.۵۶ واحد رسید.
اس اندپی ۵۰۰ هم ۶.۸ واحد یا ۰.۲۴ ...

[ مشاهده متن کامل فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش داد/ وال استریت افت کرد اکو نیوز ]