سیستم بانکی 41 واحد تولیدی قزوین را تملک کرده است

ایرنا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۴
قزوین – ایرنامعاون امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: سیستم بانکی 41 واحد تولیدی قزوین را تملک کرده و 27 کارخانه دیگر در شرف جانشینی هستند.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز شنبه در اولین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و شورای هماهنگی بانک های استان که در دادسرای قزوین برگزار شد، افزود: حاصل این عملکرد سیستم بانکی بیکاری و مشکلات کارگری برای 2 هزار کارگر است که به هیچ وجه مطلوب نیست.
وی افزود: دولت برای حمایت از تولید 200 هزار میلیارد ریال تسهیلات را در کل کشور مصوب کرده است که سهم استان 13 هزار میلیارد ریال است ولی تاکنون کمتر از 10 درصد این اعتبار در استان جذب شده است.
حبیبی گفت: استان قزوین با این شرایط در جذب اعتبارات تخصیص یافته رتبه پنج کشور را دارد و این نشان می دهد ضعف عملکرد در جذب اعتبارات به کل کشور و سیستم بانکی بر می گردد.
معاون استاندار افزود: باید برای اصلاح این روند اقدام شود چون اگر تصمیم جدی در این زمینه گرفته نشود شرایط اشتغال و تولید استان بدتر خواهد شد.
وی با بیان اینکه 11 مشکل اولویت دار حوزه اقتصادی استان احصا شده است، افزود: اعمال معافیت واحدهای مالیاتی در شعاع 120 کیلومتر، اهتمام تمامی ارگان ها از دستگاه ها، شبکه بانکی و ... در اجرای بند واو تبصره 16 قانون، ضرورت همکاری و مشارکت بیشتر دستگاه ها برای حمایت از تولید، جلوگیری از قطع خدمات و مسدودی حساب های واحدهای تولیدی و توقف تولید، تعامل و همراهی موسسات بانکی در پرداخت تسهیلات به نسبت منابع بانکی، پذیرش نماینده حقوقی به جای مدیر عامل در محاکم قضایی، اتخاذ تصمیم برای تداوم شرکت کنتورسازی، درخواست حضور نماینده های نظارتی در ستاد تسهیل، تصمیم گیری در خصوص شرکت های مشکل دار فرنخ و مه نخ، حل مشکل جانشینی بانک ها بر واحدهای تولیدی و استقرار دفاتر نمایندگی ...

سرخط اخبار