بررسی طرح تامین منابع مالی شوراهای بخش، شهرستان و استان در کمیسیون شوراها

ایسنا یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳
سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از بررسی طرح تامین منابع مالی شوراهای اسلامی بخش، شهرستان و استان در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

اصغر سلیمی در گفت وگو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها بیان کرد: طرح تامین منابع مالی شوراهای اسلامی بخش، شهرستان و استان از طرف شورای عالی استان ها به کمیسیون ارجاع شده بود که با حضور رئیس شورای عالی استان ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی در ادامه اظهار کرد: ما برای شوراهای اسلامی روستا و شهر منابع مالی مشخص داریم و منابع مالی شورای اسلامی روستاها از طریق دهیاری ها و شوراهای شهر نیز از طریق شهرداری ها تامین می شود ولی برای شوراهای بخش و شهرستان و استان ها منابع مالی ثابتی وجود ندارد. این افراد برای جلسات باید در مرکز استان و شهرستان حضور یابند و تاکنون از جیب خود هزینه می کردند.
نماینده مردم سمیرم در مجلس تصریح کرد: قرار بر این شد کمیته ای در کمیسیون متشکل از نماینده وزارت کشور، شورای عالی استان و سه تن از نمایندگان تشکیل شود و تا هفته آینده این طرح را بررسی کرده و برای حق جلسه، حق ماموریت و هزینه سفر اعضای شورای بخش، شهرستان و استان منابعی تعیین شود. از سوی دیگر قرار شد آئین نامه از طرف شورای عالی استان ها با همکاری وزارت کشور تهیه شود و در نهایت به تصویب هیئت دولت برسد.
وی در ادامه تاکید کرد: بحث تحقیق و تفحص از فروش سهمیه سوخت مرزنشینان و میزان درآمد حاصله و نحوه توزیع و هزینه درآمدها از محل فروش سوخت توسط سازمان همیاری ها و دهیاری ها مطرح بود که قرار بر این شد یک کمیته در کمیسیون امور داخلی تشکیل شود و مکاتبه ای با سازمان همیاری ها و پخش مواد نفتی و تعاونی مرزنشینان صورت گیرد و تصویب نامه هیات وزیران نیز مورد بررسی قرار گیرد و در نهایت گزارش به کمیسیون ارائه شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار