دلار در آستانه ۱۲ هزار تومان

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۶
دلار در آستانه ۱۲ هزار تومان
دلار در صرافی ها بار دیگر در آستانه ۱۲ هزار تومان قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، بانک مرکزی از نیمه نخست امسال، بانک ها را مجاز کرده که ارز مردم را از آن ها خریداری کنند که نرخ ارز در بانک ها در ابتدا فاصله قابل توجهی به نرخ بازار داشت، اما به تدریج قیمت ارز در بانک ها به قیمت بازار آزاد نزدیک شد و حتی در برخی روزها از بازار آزاد نیز پیشی گرفت. این در حالی است که بانک ها هر پوند انگلیس را ۱۴ هزار و ۷۴۱ تومان از مردم می خرند.
قیمت دلار و یورو در صرافی ها
این در حالی است که بر اساس اعلام بانک مرکزی تا ساعت ۱۴ امروز، قیمت خرید هر دلار آمریکا در صرافی های بانک ها ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان است.
از سوی دیگر این صرافی ها، قیمت خرید یورو را تا این ساعت ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت فروش آن را ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرده اند.
همچنین شعب ارزی بانک های عامل ارز مسافرتی در صورت تکمیل بودن مدارک مسافران می توانند تا سقف ۵۰۰ یورو برای کشورهای همسایه و مشترک المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر کشورها به آن ها پرداخت کنند که قیمت این ارز امروز در بانک ها ۱۳ هزار و ۵۷۲ تومان بدون احتساب کارمزد است که با احتساب کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل به حدود ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان می رسد.

[ مشاهده متن کامل دلار در آستانه ۱۲ هزار تومان ایسنا ]