۷ تصور غلطی که در مورد "استیو جابز" وجود دارد

ایسنا شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۳:۲۹
معمولاً افرادی که در سطح جهان مشهور می شوند، شایعاتی پس از مرگ شان به آنها نسبت داده می شود که اغلب این شایعات چیزهای مثبتی هستند که به دلیل مخاطب پسند بودن یا علاقه بیش از حد به آنها نسبت داده می شود که استیو جابز موسس شرکت اپل نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به گزارش ایسنا، "استیو جابز "(Steve Jobs) یک شخصیت خلاق و رویاپرداز بود که می توان گفت دنیای دیجیتال و به خصوص تلفن همراه را متحول کرد. اما افسانه های متعددی درباره او وجود دارد که در باور عموم جا خوش کرده در حالی که حقیقت ندارد.
از دریافت حقوق ماهیانه یک دلاری به دلیل دشمنی عمیق با "بیل گیتس" و از لجبازی با او گرفته تا دیگر شایعات عجیب، همه از حواشی متعددی هستند که درباره استیو جابز وجود دارد.
بسیاری از کسانی که او را می شناختند اذعان دارند که او عمیقاً زندگی خصوصی اش را از شخصیت عمومی خود جدا می کرد و شاید همین ویژگی در او بوده که منجر به ساخته شدن این میزان شایعه درباره او شده است.
در هر صورت در اینجا هفت نمونه از افسانه های استیو جابز را که واقعیت ندارند بیان می کنیم:
۱. جابز یک در محل کار قلدر بود
در میان همه شایعاتی که در مورد استیو جابز وجود دارد، این یکی بیشتر از بقیه باور شده است.
داستان از این قرار است که می گویند او یک کارفرمای خشن و دیکتاتور بوده که همیشه کارکنان خود را مجبور به انجام پیشنهاداتش می کرده، در حالی که اینطور نبوده است.
به هر حال جابز مدیرعامل شرکت بوده و یک سری سخت گیری ها لازم بوده است. بسیاری از کسانی که وی را می شناختند به این واقعیت اذعان دارند که او یک کمال گرا بوده است و و اغلب روی جزئیات دقیق می شده و با وسواس زیادی کار می کرده است. این بدان معناست که اگر چیزی رضایت کامل وی را به دست نمی آورد آن را تأیید نمی کرد.
استیو جابز در بیان نظرات خود خجالتی نبوده و اگر چیزی به نظرش نادرست بود بدون تعارف بیان می کرد.
سبک مدیریت او جزئی نگر و کمال طلب بوده اما مداخلات وی هرگز ...