وجود ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار معتاد مستمر و یکبار مصرف کننده در کشور/ اضافه کردن «جگر خشک شده» و «پودر استخوان» به مواد مخدر

دریافت خبر : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۷:۴۰
وجود ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار معتاد مستمر و یکبار مصرف کننده در کشور/ اضافه کردن «جگر خشک شده» و «پودر استخوان» به مواد مخدر
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه چهارمیلیون و ۴۰۰ هزار نفر معتاد مستمر و یکبار مصرف کننده مواد مخدر در کشور وجود دارد از اضافه شدن مواد ناخالصی مانند پودر استخوان ، سرب و جگر خشک شده به مواد مخدر مصرفی و وجود ۳۰ تا ۵۰ هزار معتاد متجاهر در کشور خبر داد.

گروه اجتماعی خبرگزاری فارس-  محمد تاجیک: مواد مخدر و دسترسی و استعمال آن امروز به عنوان یکی از معضلات اجتماعی در دنیا مطرح است و در کشورمان نیز به عنوان اولین موضوع در آسیب های اجتماعی مورد توجه مسئولان قرار دارد.
سالانه صدها تُن مواد مخدر در کشور کشف و ضبط می شود و در این مسیر سرمایه مادی و معنوی زیادی صرف می شود.کانون گرم خانواده های زیادی از هم گسسته می شود و کودکان، نوجوانان و زنان زیادی بی سر پرست شده و فرد معتاد زمینه ساز بسیاری از معضلات اجتماعی در جامعه می شود. برای آشنایی با فعالیت های ستاد مبارزه با مواد مخدر به عنوان مرجع اصلی برنامه ریزی و سیاست گذاری در موضوع مهم مواد مخدر، با پرویز افشار سخنگوی این ستاد به گفت وگو نشستیم که بخش دوم این گفت وگو از نظرتان می گذرد.

افشار در این گفت وگو از وجود چهار میلیون و ۴۰۰ هزار نفر معتاد مستمر و یک بار مصرف کننده مواد مخدر ، ۳۰ تا ۵۰ هزار معتاد متجاهر در کشور، اعتیاد ۱۰ درصد از کل معتادان از زنان جامعه، تجربه کردن یکبار مصرف مواد مخدر توسط یک درصد دانش آموزان و ۲ تا ۲.۶ دهم درصد دانشجویان و...خبر داد. 
 ***درباره تنوع ...

[ مشاهده متن کامل وجود ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار معتاد مستمر و یکبار مصرف کننده در کشور/ اضافه کردن «جگر خشک شده» و «پودر استخوان» به مواد مخدر فارس نیوز ]