طرح کاهش حوادث چهارشنبه سوری در مدارس

برترینها شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۵
رئیس اورژانس تهران از ارائه آموزش ها برای کاهش صدمات چهارشنبه سوری در مدارس خبر داد و گفت: با بررسی گروه سنی مصدومان سال گذشته مشخص شد که گروه سنی که بیشترین آسیب را دیدند نوجوانان ۱۰تا۱۸سال بودند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس اورژانس تهران از ارائه آموزش ها برای کاهش صدمات چهارشنبه سوری در مدارس خبر داد و گفت: با بررسی گروه سنی مصدومان سال گذشته مشخص شد که گروه سنی که بیشترین آسیب را دیدند نوجوانان ۱۰تا۱۸سال بودند.
دکتر پیمان صابریان در گفت وگویی در این باره گفت: این آموزش ها تقریبا از اواسط ماه آبان سال جاری با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش آغاز شده است.
به عنوان اولین قدم برای شروع فرهنگسازی و ارائه آموزش های لازم گروه سنی آسیب پذیر در حوادث چهارشنبه سوری را طبق آمار مصدومان سال گذشته بررسی کردیم و سپس بسته های آموزشی را متناسب با مقاطع سنی و تحصیلی مختلف تهیه کردیم.
با بررسی گروه سنی مصدومان سال گذشته مشخص شد که گروه سنی که بیشترین آسیب را دیدند نوجوانان ۱۰تا۱۸سال بودند. بنابراین با توجه به این آمار متوجه شدیم که باید فرهنگ سازی را از همین سنین و در مدارس آغاز کنیم. خوشبختانه این دانش آموزان در سنی هستند که یادگیری و استقبال آن ها بسیار مناسب است.
وی ادامه داد: از همین جهت بسته های آموزشی را آماده کردیم تا به دانش آموزان در مقاطع مختلف ارائه کنیم. برخی از این آموزش ها شامل دفاع از خود، عبرت آموزی، آموزهای مواجهه با سوختگی است که در قالب های متنوع ارائه می شود.
همچنین سی دی های آموزشی هم در حال آماده سازی است که بعد از آماده شدن در اختیار دانش آموزان قرار داده خواهد شد.
رئیس اورژانس تهران با اشاره به اینکه جمع آوری اطلاعات برای فراهم کردن این بسته ها زمانبر بود، گفت: برای فراهم کردن آمارهای دقیق و ارائه آموزش های متناسب در شهر های مختلف آمارها را متناسب حوادث هرساله هر شهر جمع آوری کردیم، چرا که حوادث چهارشنبه سوری در ...

سرخط اخبار