اخلاق در ترازو

دریافت خبر : یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۰
اخلاق در ترازو
ساری - ایرنا - روزنامه خبر شمال در شماره روز یکشنبه خود یادداشتی از یک معلم بابلی را با عنوان ' در خصوص نادیده گرفتن حقوق متهمان در ماجرای شورای شهر بابل ' منتشر و از نگاه اخلاقی موضع گیری برخی افراد صاحب نفوذ منطقه را در این مورد نقد کرده است.

معلم بابلی که نامش در صدر یا ذیل نامه ذکر نشده، نوشت: من یک فرهنگی با سابقه بیست و هشت سال خدمت به فرهنگ سرزمینم هستم یعنی با افتخار می خواهم بگویم در تمام این سال ها، هم درس دادم و هم آموزش دیدم و به قول دانش آموزان درس گرفتم.
در تمام سال های عمرم نیز فراز و فرود انسان ها را زیاد دیدم و شاهد رنج 'بنی آدم' بودم که می تواند مصداقی از آیه شریفه «لَقَد خَلَقنَا الاِنسانَ فِی کَبَدٍ- قطعاً انسان را در رنج آفریدیم»(آیه 4 سوره بلد) باشد و با جان و دل باور دارم انسان هرگز نباید در سختی ها، تسلیم و در خوشی ها، سرکش بشود و همچنین در هیچ حال نباید از یاد خدا و امید به رحمت واسعه حق، ناامید شد.
ماجرای شورای شهر بابل، داستان تلخی بود که مشام همه ما را آزار داد و در سطح کشور، رسانه ها به آن پرداختند و این اقدام را تقبیح کردند.
شما نیز در 'خبرشمال' به این موضوع پرداختید. هیچ کس قصد دفاع از چنین اقداماتی را ندارد و بدیهی است من نیز به عنوان یک شهروند بابلی که به سه تن از این افراد، رأی دادم و با آنان حشر و نشر داشتم، از این اتفاق متحیر شدم.
وجه غالب این داستان، همین تعجّب و تحسّر بود که همه ...

[ مشاهده متن کامل اخلاق در ترازو ایرنا ]