نه فشار و تحریم جواب می دهد، نه جنگ نظامی/ ترامپ باید با برجام به جنگ جمهوری اسلامی برود +عکس و فیلم

مشرق نیوز جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۵
یک مجله آمریکایی با اذعان به این که اِعمال فشار و تشدید تحریم و حتی جنگ نظامی علیه جمهوری اسلامی راه به جایی نخواهد برد، به ترامپ توصیه می کند با ابزار توافق هسته ای با ایران مقابله نماید.

سرویس جهان مشرق - دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا، سال ۲۰۱۹ میلادی را با برگزاری نشستی با اعضای کابینه اش کاملاً طوفانی آغاز کرد. وی در این نشست جملاتی گفت که بار دیگر کارشناسان و سیاستمداران و حتی نزدیکان او را به یک اندازه شوکه کرد. بخشی از صحبت های ترامپ در این جلسه درباره ایران بود. رئیس جمهور آمریکا با تکرار این ادعا که تحریم های دولتش علیه جمهوری اسلامی کارساز بوده است، بار دیگر به مسئله مذاکرات مجدد و امضای یک توافق جدید با ایران اشاره کرد. وی گفت: «من به شدت علاقه مندم که با ایرانی ها مذاکره کنم. آن ها هنوز آماده نیستند، من فکر نمی کنم آماده باشند؛ اما آماده [و تسلیم] خواهند شد [۱] .» این در حالی است که اگرچه برخی کارشناسان و سیاستمداران تندرو و ایران ستیز در آمریکا هم چنان معتقدند تحریم و فشار اقتصادی می تواند جمهوری اسلامی را تسلیم کند، اما اکثر صاحب نظران در این کشور سیاست های ضدایرانی ترامپ را نه تنها بی فایده، بلکه دلیل اصلی انزوای واشینگتن در جامعه جهانی دانسته اند.
بخشی از اظهارات ترامپ درباره کُردها و ایران [دانلود]
موضوع سوریه نیز یکی دیگر از مهم ترین موضوعات صحبت های رئیس جمهور آمریکا در نشست با کابینه اش بود. ترامپ در این بخش از صحبت هایش نه تنها مقابل انتقادهای گسترده علیه تصمیمش برای خروج از سوریه پا پس نکشید، بلکه از این تصمیم خود کاملاً دفاع کرد. ترامپ ضمن انداختن تقصیر شکست آمریکا در سوریه به گردن باراک اوباما، رئیس جمهور قبلی، به یکی از دلایل عقب نشینی نیروهایش از این کشور جنگ زده نیز اشاره کرد: فقیر بودن سوریه. فرمانده کل قوای آمریکا صراحتاً گفت که با نگاه کردن به سوریه، فقط ...

سرخط اخبار