تفسیری اجتماعی و انقلابی از قرآن

دریافت خبر : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۷:۲۴
تفسیری اجتماعی و انقلابی از قرآن
مأمور ساواک در گزارشی درباره ی جلسات درس و سخنرانی معظم له برای دانشجویان در مسجد امام حسن(علیه السّلام) مینویسد: «این گروه به طور مدام آموزش میبیند و تبلیغات آن چنان مؤثر است که جوانان را به صورت گلوله ی آتش درآورده و از هیچ چیز ترس ندارند .

کتاب تفسیر سوره برائت از منظر حضرت آیت الله خامنه ای به تازگی توسط انتشارات دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت. پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR در مطلب زیر به صورت اجمالی به معرفی این کتاب می پردازد.
[*] تفسیر قرآن در شرایط امنیتی پیش از انقلاب
ایمان به معارف قرآن کریم و عمل همه جانبه به آن، متضمن سعادت افراد و جوامع و متعارض با منافع حاکمان ستمگر است؛ از این رو آنان همواره تلاش میکرده اند جوامع اسلامی و آحاد ملت مسلمان را در بی خبری از مفاهیم عمیق و نجات بخش قرآن کریم قرار دهند. پادشاهان منحوس و دین ستیز پهلوی نیز از این قاعده مستثنا نبودند.
براین اساس یکی از مهم ترین فعالیتهای انقلابی و مبارزاتی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در سالهای پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و در سخت ترین شرایط امنیتی حاکم بر جامعه ی آن روزگار، برگزاری جلسات تفسیر و بیان مفاهیم معرفتی قرآن کریم برای عموم مردم به خصوص نسل جوان طلبه و دانشجو بود. این جلسات بارها توسط مأموران امنیتی رژیم طاغوت پهلوی مورد تهدید و تعطیلی قرار گرفت، اما با عزم و مجاهدت معظم له و اشتیاق ...

[ مشاهده متن کامل تفسیری اجتماعی و انقلابی از قرآن فارس نیوز ]