سنتکام: راهکاری برای تامین آزادی کشتی رانی در خلیج فارس پیدا می کنیم

مثلث آنلاین پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۸
سازمان تروریستی سنتکام از تلاش برای یافتن راهکاری جهت عبور و مرور آزاد کشتی ها در خلیج فارس خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ریاست ستاد تروریستی فرماندهی مرکزی ایالات متحده موسوم به «سنتکام» امروز (پنجشنبه) بار دیگر از تحرکات آمریکا برای ایجاد ائتلافی نظامی در خلیج فارس صحبت کرد.
به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «کنث مک کنزی» رئیس سنتکام گفت: «ما به شدت و با موضعی تهاجمی تلاش می کنیم تا راهکاری برای تامین اطمینان از آزادی عبور و مرور در خلیج [فارس] به دست بیاوریم».
وی که در یک نشست خبری مشترک با ژنرال «فهد بن ترکی» فرمانده ائتلاف سعودی مهاجم به یمن صحبت می کرد، ضمن بیان اینکه با این اظهارات قصد ندارند هیچ کشوری را در منطقه هدف بگیرند، گفت که فقط روی آزادی کشتی رانی در منطقه تمرکز کرده اند.
مک کنزی همچنین توضیح داد: «جنگ با ایران غیرقابل اجتناب نیست و ما سعی می کنیم که رفتار ایران را تغییر دهیم».
وی پیشتر با بیان اینکه ایران در حال تجدیدنظر در محاسبات خود و ارزیابی نیات آمریکا است، مدعی شده بود: «من فکر می کنم توانایی ما در آوردن نیرو به صحنه در راستای مهار آنها عمل کرده است و فکر می کنم در حال حاضر آنها در حال محاسبه مجدد و ارزیابی نیات ما هستند». (جزئیات بیشتر)
این در حالی است که خبرگزاری «آسوشیتدپرس» روز سه شنبه خبر داده بود که یک فروند کشتی نفتی امارات دو روز قبل در تنگه هرمز ناپدیده شده است.
رتبه اعتباری 34 میلیون ایرانی محاسبه شد در معاملات خود از آن استفاده کنید
ایالات متحده ایران جنگ خلیج فارس کشتی
آیا این خبر مفید بود؟
0 0
برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .

سرخط اخبار