چگونه موبایلی که در لیست سامانه گمرکی آن موجود نیست، ثبت و رجیستری می شود؟

دریافت خبر : یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۵
چگونه موبایلی که در لیست سامانه گمرکی آن موجود نیست، ثبت و رجیستری می شود؟
برخی کاربران موبایل می گویند: گوشی ای به کشور آورده اند که مدل آن در لیست سامانه گمرکی گوشی وجود ندارد و می پرسند که چگونه باید گوشی خود را ثبت و رجیستر کنند؟

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، پس از اجرای کامل طرح رجیستری به تدریج با درگیری تعداد بیشتری از مردم با این طرح، سوالات مختلفی برای مردم پیش می آید.
یکی از سوالات شایع مربوط به نبودن مدل گوشی موردنظر در لیست سامانه اظهارنامه گمرکی گوشی تلفن همراه است.
کاربران زیادی تاکنون پرسیده اند که: «در حالی که برندی در لیست گمرک وجود دارد اما مدل گوشی موردنظرمان در لیست نیست، برای رجیستری آن چه باید کرد و آیا امکان ثبت گوشی تحت مدلی نزدیک به مدل مورد نظر وجود دارد؟».
فارس این سوال را از کمیته اجرای رجیستری پیگیری کرده و پاسخ گرفته است که: «اگر مدلی در لیست وجود ندارد به این معنی است که تاکنون وارد کشور نشده است. کاربران برای ثبت این مدل باید مدتی صبر کنند تا مدل مورد نظر به صورت تجاری وارد کشور شده و به لیست اضافه شود یا متقاضی به عنوان اولین نفر به گمرک بالاتر از میدان ولیعصر (دفتر تعیین ارزش) مراجعه کرده و این مدل رو ثبت کند».
پیش تر، سوالات دیگری از کاربران درباره طرح رجیستری پیگیری و منتشر شده بود.  چرا تبلت، ساعت هوشمند و مودم سیم کارت خور هشدار رجیستر نبودن می گیرند؟+راه ...

[ مشاهده متن کامل چگونه موبایلی که در لیست سامانه گمرکی آن موجود نیست، ثبت و رجیستری می شود؟ فارس نیوز ]

آخرین اخبار فارس نیوز