مشهورترین بدافزار های مخرب را بشناسید

جام جم آنلاین چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۳۵
توسعه قارچی شکل و روزافزون بدافزار ها در سال های اخیر موجب شده است که آمار حملات سایبری و بدافزاری نیز به شدت رشد و افزایش پیدا کند.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، اخبار و گزارش های بسیاری درباره حملات سایبری هرروزه از گوشه و کنار جهان به گوش می رسد و این امر برای امنیت سایبری کشور های جهان، زنگ هشدار بزرگی محسوب می شود.
بدافزارها، باج افزار ها و حملات DDOS از جمله تهدید های امنیتی بودند که در سال های اخیر کاربران فضای مجازی را در معرض خطر حملات سایبری قرار داده اند و موجب لو رفتن اطلاعات شخصی و محرمانه آن ها شده است.
همانطور که در اخبار گذشته اشاره شده است، سالانه شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی بزرگی در سراسر جهان متحمل خسارات و آسیب های جبران ناپذیری می شوند که از جمله مهمترین آن ها می توان به حمله سایبری به شرکت مالی اکوئیفاکس در آمریکا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت های دفاع و امور خارجه بسیاری از کشور ها و شرکت حسابرسی دیلویت (Deloitte) در آمریکا اشاره کرد.
بر اساس برآورد کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه امنیت سایبری، آمار حملات سایبری و بدافزاری در دو سال اخیر به شدت اوج گرفته و به بیشترین میزان خود رسیده است.
در زیر نام مهلک ترین و معروف ترین بدافزار هایی که در سال های گذشته خسارات و صدمات جبران ناپذیر فراوانی را بر جای گذاشتند، آورده شده است:
واناکرای
حمله سایبری باج افزار و بدافزار واناکرای (WannaCry) به طور قطع یکی از مهلک ترین حملات سایبری جهان به شمار می رود که در سال های اخیر صورت گرفته و صدمات و خسارات جبران ناپذیری را در بخش های مختلف جوامع بسیاری ایجاد کرده است. بعنوان مثال، باج افزار مذکور توانست بخش سلامت، بهداشت و درمان خدمات بیمارستان های انگلستان را برای چندین روز از کار بیندازد و عمل های ...

سرخط اخبار