گردشگران آمریکایی درختان کمیاب پارک ملی را قطع کردند

ایرنا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۸
تهران – ایرنا – شبکه آمریکایی سی ان ان امروز(شنبه)خبر داد که برخی گردشگران آمریکایی به جای همیاری در حفظ و نگهداری پارک های ملی در دوران تعطیلی دولت، کمر به تخریب اموال دولتی و قطع درختان کمیاب بسته اند.

به گزارش تارنمای سی ان ان، تصاویرمنتشر شده از سوی سازمان پارک های ملی آمریکا نشان می دهد که برخی از گردشگران آمریکایی برای برپایی کمپ غیر مجاز و ایجاد مسیر جدید، درختان در معرض خطر 'پارک درختان یوکای نخلی' را تخریب کردند.
متولی پارک با بی سابقه خواندن اردوهای بی رویه و خارج از محدوده گفت: مردم به اموال دولتی خسارت زدند و برای دسترسی به محل کمپینگ قفل و زنجیر را شکسته و درختان یوکای نخلی را برای هموار ساختن مسیر جدید بریده اند.
گرچه مسئولان پارک تصمیم گرفته بودند که بدلیل تعطیلی دولت و عدم تخصیص بودجه برای تامین امنیت، پاکسازی و جبران خسارت ها پارک را تعطیل کنند، ولی چهارشنبه پیش (19 دی) از نظر خود برگشته و اعلام کردند که با استفاده از منابع مالی سازمان تفریحات و اراضی فدرال می توانند هزینه تعمیرات و نگهداری پارک را بصورت موقت تامین کرده و آن را باز نگه دارند.
با توجه به افق مبهم تعطیلی دولت فدرال آمریکا، معلوم نیست که این پارک تا چه زمانی بتواند هزینه های خود را از منابع فوق تامین نماید.
پارک درختان یوکای نخلی در جنوب ایالت کالیفرنیا قرار داشته و بیش از 3 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد.
به گزارش ایرنا، اختلاف دولت ترامپ و دمکرات های کنگره بر سر تخصیص بودجه ساخت دیوار مرزی منجر به تعطیلی 22 روزه دولت فدرال و عدم اختصاص بودجه برای سازمان های دولتی شده است.
اروپام**3092**1590

سرخط اخبار