طعمه نیروی دریایی سپاه برای آموزش شنا به نتانیاهو

مشرق نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۴
ایران حضور اسرائیل را کاملا در تضاد با امنیت ملی خود تلقی کرده و حتی برخلاف گذشته، اینبار فقط آب های سرزمینی ایران خط قرمز نخواهد بود، بلکه نیروهای رژیم صهیونیستی در کل خلیج فارس تحمل نمی شود.

به گزارش مشرق، مهدی جهان تیغی فعال رسانه ای در کانال تلگرامی خود نوشت: 
ظاهرا تقدیر این است که حماسه آفرینی و تاریخ سازی نیروی دریایی سپاه، همچنان بر مدار تنگه هرمز و خلیج فارس ادامه یابد. چند روز قبل یکی از دولتمردان رژیم صهیونیستی از پیوستن به ائتلاف نظامی نیم بند دریایی آمریکایی برای خلیج فارس خبر داد. موضوعی که البته با واکنش صریح و اولیه ایران مواجه شده است.
به صورت اجمالی می توان اهداف استراتژیک ذیل را درباره اشتیاق رژیم صهیونیستی برای حضور در خلیج فارس را بیان کرد:
الف: بسط قدرت دریایی و گسترش حضور نظامی از طریق حضور در مناطق استراتژیکی همچون خلیج فارس و در ادامه تنگه باب المندب
ب: عادی سازی همکاری های نظامی با برخی کشورهای عربی
ج: تحریک آمریکا به درگیری های ناخواسته نظامی در خلیج فارس
د: تمرکز بیشتر بر جاسوسی و اطلاعاتی از ایران از طریق زیردریایی های دلفین (با هدف پایش مرتب قدرت دریایی و لو دادن محموله های نفتی و نظامی ایران)
ه: جبران موازنه نظامی نزدیکی ایران به مرزهای اسرائیل در سوریه
اما سوال اساسی این است که در صورت چنین جسارتی از طرف صهیونیست ها، نیروی دریایی سپاه چه خواهد کرد؟ زیرا به نظر نمی رسد که نیروی دریایی سپاه فرصت ضربه به اسرائیل را از دست بدهد. در اینباره نکات ذیل را بخوانید:
1. در نگاه اول، ایران حضور اسرائیل را کاملا در تضاد با امنیت ملی خود تلقی کرده و حتی برخلاف گذشته، اینبار فقط آب های سرزمینی ایران خط قرمز نخواهد بود، بلکه نیروهای رژیم صهیونیستی در کل خلیج فارس تحمل نمی شود. ضمن اینکه حضور رژیم صهیونیستی در خلیج فارس، معادل این خواهد بود که ایران بر اساس حق قانونی می تواند، در دریا مدیترانه ...

سرخط اخبار