ظریف: وزارت امور خارجه در حوزه روابط اقتصادی نقش محدود دارد/ به اهمیت اقتصاد در قدرت ملی واقفم/ نا موفق شدن برجام به ضرر ما است

دریافت خبر : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۰
ظریف: وزارت امور خارجه در حوزه روابط اقتصادی نقش محدود دارد/ به اهمیت اقتصاد در قدرت ملی واقفم/ نا موفق شدن برجام به ضرر ما است

وزیر امور خارجه در جلسه هیأت نمایندگان اتاق ایران گفت: وزارت امور خارجه در حوزه روابط اقتصادی نقش محدود دارد. نا موفق شدن برجام به ضرر ما است.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در جلسه هیأت نمایندگان اتاق ایران گفت:همواره به نقش بخش خصوصی اعتقاد داشتیم و وزارت امور خارجه در حوزه روابط اقتصادی نقش محدود دارد.
وی افزود: به اهمیت اقتصاد در قدرت ملی واقفم و دلواپسان از من ایراد گرفتند که گفتم که قدرت نظامی به تنهایی باعث پیشرفت نمی شود.
طریف ادامه داد: دیپلماسی اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است. و در دوره گذشته مشکلی وجود داشت به نام هزینه بدنامی کار کردن با ایران، امروز این هزینه بدنامی را ترامپ خواهد داد.
وزیر امور خارجه با اشاره به فعالیت های اقتصادی گذشته گفت: این هزینه در آن دوران برای ما گران تمام شد یک مسوول و فعال اقتصادی پیش بینی اش به واقعیت تبدیل می شود، پس مراقب پیش بینی هایمان باشیم اگر پیش بینی کنیم برجام شکست می خورد حتما شکست می خورد.
وی ادامه داد: امروز نه نیاز به خیال بافی داریم، بلکه نیاز به امید داریم و اگر بر اساس عملکرد خود نا امیدى ...

[ مشاهده متن کامل ظریف: وزارت امور خارجه در حوزه روابط اقتصادی نقش محدود دارد/ به اهمیت اقتصاد در قدرت ملی واقفم/ نا موفق شدن برجام به ضرر ما است اتحادیه طلا ]

آخرین اخبار اتحادیه طلا