آزادی ملوانان ایرانی حاصل 10 ماه تلاش دیپلماتیک بود

دریافت خبر : پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۹
آزادی ملوانان ایرانی حاصل 10 ماه تلاش دیپلماتیک بود
«هادی فرجوند» سفیر ایران در کنیا درخصوص آزادی 17 ملوان ایرانی در سومالی گفت: از 10 ماه پیش که این ملوانان گرفتار شدند، تلاش های دیپلماتیک با دستور مستقیم «محمدجواد ظریف»وزیر خارجه آغاز شد و بالاخره روز گذشته آنان به میهن اسلامی بازگشتند.

ایران اکونومیست -
به گزارش ایران اکونومیست؛ این ملوانان زندانی که مهرماه سال گذشته به اتهام ورود غیرمجاز به آبهای سومالی بازداشت شده بودند امروز(پنجشنبه) به کشور بازگشتند.
سفیر ایران در کنیا در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا تصریح کرد: حدود 10 ماه پیش این ملوانان توسط مقام های ایالت پونتلند سومالی دستگیر شدند و متاسفانه در جریان این دستگیری، ناخدای لنج ایرانی بر اثر تیراندازی نیروهای سومالیایی کشته شد و با تماس های انجام شده، مقام های پونتلند حاضر شدند جسد این ناخدا را تحویل ایران دهند و چند روز پس از این حادثه، جسد این ملوان با یک لنج دیگر به ایران منتقل شد.
فرجوند درخصوص روند آزادی این ملوانان گفت: سفارت ایران در کنیا بنا بر دستور وزیر خارجه، اقدام به پیگیری وضعیت این ملوانان و دیگر ایرانیان در بند در سومالی می کرد و پس از مذاکرات طولانی و گذشت حدود 10 ماه، بالاخره مقام های پونتلند متقاعد شدند ملوانان ایرانی را آزاد کنند.
سفیر ایران در کنیا درخصوص علت اینکه نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نایروبی عهده دار این پرونده شده است نیز گفت، ایران با سومالی روابط رسمی ندارد و به همین ...

[ مشاهده متن کامل آزادی ملوانان ایرانی حاصل 10 ماه تلاش دیپلماتیک بود ایران اکونومیست ]