لوله کشی آب به زاینده رود ممنوع!

دریافت خبر : جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۴
لوله کشی آب به زاینده رود ممنوع!
ساماندهی وضعیت رودخانه زاینده رود و تامین آب مورد نیاز کشاورزان و باغداران حاشیه این رودخانه از جمله مسائلی است که به صورت مکرر در جلسات مجمع نمایندگان استان اصفهان مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

اعتمادآنلاین|  فارغ از تأمین آب شرب اهالی اصفهان که در سال های اخیر به دلیل خشکسالی با مشکل مواجه شده است، کشاورزان شرق و غرب اصفهان نیز با مشکلات بسیاری ناشی از خشکسالی روبرو هستند.
پرداخت خسارت نکشت به کشاورزان شرق و بازگشایی 10 روزه آب زاینده رود برای آبیاری باغات غرب درمانی کوتاه مدت برای دردهای ناشی از خشکسالی و نحوه مدیریت در حوضه آبریز زاینده رود بودند اما در جلسه اخیر مجمع نمایندگان استان اصفهان، استاندار از طرحی خبر داد که اجرای آن علاوه بر جاری شدن زاینده رود می تواند به کمک کشاورزان شرق نیز شتافت.
محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان در توضیح این طرح چنین گفت: در استان مجاور کنترل های لازم از سوی وزارت نیرو صورت گرفته است و در استان اصفهان نیز سهمیه ها با توجه به سهم هر شهرستان مشخص شده است.
وی با بیان اینکه در مسیر رودخانه سهم آبه هایی وجود دارد که در طرح جدید به جای جاری کردن آب در رودخانه؛ به وسیله لوله گذاری میزان آب هر سهم انتقال می یابد، افزود: از ابتدای حوضه آبریز تا انتهای حوضه آبریز و تالاب گاوخونی 52 کیلومتر لوله گذاری پیش بینی شده است و نسبت به سهم هر شهرستان در ...

[ مشاهده متن کامل لوله کشی آب به زاینده رود ممنوع! اعتماد آنلاین ]