ساخت خانه های نجومی سلبریتی ها برای زلزله زدگان

مشرق نیوز یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۵۶
در حالیکه هنوز بخش قابل توجهی از مصیبت دیدگان زلزله کرمانشاه نتواسته اند در خانه های خود ساکن شوند، قیمت های نجومی ساخت خانه اظهار شده توسط برخی از سلبریتی هایی که کمک های مردمی را جمع آوری کرده اند، ابهامات بی پاسخ متعددی را ایجاد کرده است.

به گزارش مشرق، ۲۱ آبان سال ۹۶ زمین لرزه ای به بزرگی ۷.۳ ریشتراستان کرمانشاه و روستاهای آنها را لرزند، زلزله کرمانشاه را بزرگترین زلزله در غرب عنوان می کنند که وسعت زیادی را در برداشت و علیرغم اینکه زلزله های بزرگی در کشور رخ داده است اما میزان تخریب این زلزله به مراتب بیشتر از زلزله های دیگر بوده و حدود ۹ شهرستان، ۲۲ شهر و ۱۹۳۲ روستا تحت تاثیر این زلزله قرار گرفتند.
چهرهای خاص در پی زلزله در کرمانشاه حضور پررنگی را داشتند و هر کدام تلاش کردند که کمکی را به زلزله زدگان داشته باشند که این بین می توان به حضور چهره های هنری، ورزشی، سیاسی و … اشاره کرد.
اما با همه اقدامات خوب انجام شده برای حمایت از مردم این مناطق، متاسفانه برخی اتفاقات، خواسته یا ناخواسته باعث اجحاف در حق و حقوق مردم شده است به عنوان مثال هزینه خانه های ساخته شده در چند روستای دشت ذهاب دور از ذهن بوده و در این زمینه هنوز کسی در این بخش شفاف سازی نکرده است.
دماغ سفید، تپه کبود، امام عباس و دار رشید روستاهای هستند که یکی از چهره های معروف که اتفاقاً در برنامه ماه عسل به مردم معرفی و تبلیغ شد، در این روستاها فعالیت دارد و فضای این روستا با سایر روستاها متفاوت است و بسیار امنیتی است و در واقع تردد در این روستا و صحبت با اهالی کمی سخت و دشوار است و اهالی از صحبت کردن هراس دارند.
با پیگیری ها مشخص شد که ۱۱۳ خانه در این روستاها ساخته شده است که ۵۰ درصد از این خانه ها توسط یکی از این چهرها ساخته می شود، برای هر خانه ۴۵ میلیون تومان وام در نظر گرفته شده که البته میزان این وام در گذشته ۳۵ میلیون تومان بوده که با افزایش قیمت مصالح این رقم به ۴۵ میلیون ...

سرخط اخبار