پروژه های عمرانی به بخش خصوصی واگذار شود

ایرنا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۲
سنندج - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی بر تلاش در راستای جذب سرمایه گذار در بخش های مختلف تاکید کرد و گفت: برای اتمام پروژه های عمرانی استان باید بدنبال جذب سرمایه گذار و ورود بخش خصوصی باشیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید احسن علوی روز شنبه در نشست با اعضای شورای اسلامی استان کردستان با اشاره به تعیین 62 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های عمرانی در بودجه سال آینده اظهار داشت: با توجه به وضعیت موجود کشور این میزان بودجه جوابگوی تمام پروژه های عمرانی نیست و شاید نتواند مشکلات این بخش را بر طرف کند.
وی افزود: باید برخی پروژه های عمرانی به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شود که در این زمینه اقداماتی انجام شده و برای پروژه راه آهن همدان - سنندج با یکی از بزرگترین سرمایه گذاران کشور رایزنی هایی انجام شده است.
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 45 درصد اعتبارات پیش بینی شده در بخش عمرانی هزینه تاخیر پروژه ها است، تاکید کرد: بودجه سال آینده بودجه ای عملکردی و متناسب با شرایط موجود نیست و در جاهایی نیازمند بازنگری است.
علوی همچنین با تاکید بر برنامه ریزی برای رفع مشکلات معیشتی خانواده های نیازمند استان یادآور شد: در این راستا رایزنی هایی با یک فرد سرمایه گذار برای راه اندازی طرح و پروژه ای درآمدزا برای خانواده های نیازمند انجام شده است.
وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح باید بانک اطلاعاتی از خانواده های نیازمند تهیه شود که در صورت اجرا قرار است هر ماه بین 2 تا سه میلیون تومان برای خانواده های نیازمند درآمد زایی شود.
نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی به ضعف برخی از مدیریت ها در استان اشاره کرد و گفت: خلاها و مشکلات زیادی در استان وجود دارد که رفع این مشکلات نیازمند برنامه ریزی و تلاش های بیشتر است.
علوی تاکید کرد: برخی از مدیران در استان بسیار خوب کار کرده و ...

سرخط اخبار