آمادگی ایران برای توسعه همکاری های مشترک با دانشگاه های فرانسه

دریافت خبر : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲
آمادگی ایران برای توسعه همکاری های مشترک با دانشگاه های فرانسه
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از آمادگی ایران برای توسعه همکاری های مشترک با دانشگاه های فرانسه خبر داد و گفت: باید برای توسعه همکاری های علمی و آموزشی نقشه راهی تدوین شود تا این نوع همکاری ها تقویت شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین افتتاحیه نشست روسای دانشگاه های ایرانی و فرانسه که با حضور ۱۸ دانشگاه و پژوهشگاه ایران و ۳۵ دانشگاه بزرگ فرانسه در پاریس برگزار شد، با مطلوب توصیف کردن سطح کیفی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی ایران از آمادگی کشور برای همکاری با دانشگاه های فرانسه خبر داد.
وی تصریح کرد: باید نقشه راهی برای تقویت همکاری های علمی و آموزشی دو کشور ایران و فرانسه وجود داشته باشد و باید در انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک و برگزاری دوره های تحصیلی مشترک بیشتر تمرکز کنیم.
در ادامه مشاور علمی مکرون، رئیس جمهور فرانسه نیز از آمادگی کامل کشور فرانسه برای توسعه همکاری علمی دانشگاه های ایرانی و فرانسوی خبر داد.
رئیس دانشگاه ساکلای فرانسه نیز به آمادگی این کشور برای تبادل استاد و دانشجو اشاره کرد و گفت: امروزه حدود ۱۷۵۰ دانشجوی ایرانی درفرانسه مشغول به تحصیل هستند که ۷۶ درصد این دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند و کشور فرانسه حاضر است تعداد این دانشجویان را در سال آتی به دو برابر افزایش دهد.
حسین سالار آملی، قائم مقا ...

[ مشاهده متن کامل آمادگی ایران برای توسعه همکاری های مشترک با دانشگاه های فرانسه فارس نیوز ]