۱۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در گردشگری

واحد مرکزی خبر شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۷
رئیس سازمان میراث فرهنگی: بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان طرح سرمایه گذاری در بخش گردشگری در دست اجراست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ علی اصغر مونسان در برنامه رادیویی پارک شهر گفت: از اول فروردین امسال تا پایان آبان بیش از ۶ میلیون گردشگر خارجی به ایران سفر کرده اند و بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان طرح سرمایه گذاری در بخش گردشگری در دست اجراست.
وی افزود: در کنار توجه به بخش میراث فرهنگی که هویت تاریخی ما را نشان می دهد، دو بخش صنایع دستی و گردشگری نیز به طور جدی مورد توجه است و در سازمان مرکزی و ادارات کل استانی هر سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مورد توجه است ضمن آنکه دو بخش صنایع دستی و گردشگری می تواند به ایجاد اشتغال کمک کند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با توجه به ضروت افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور، تلاش کرده ایم مسیر ورود گردشگر به کشور را باز کنیم و تلاش می کنیم با انجام تبلیغات به ویژه در فضای مجازی با طرح ایران هراسی مقابله کنیم. در همین ارتباط هر گردشگری که به ایران می آید در بازگشت تبدیل به یک سفیر فرهنگی برای ما می شود.
معاون رئیس جمهور گفت: پارسال با ۴ درصد رشد شاهد ورود ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار گردشگر خارجی بودیم، اما امسال از رشد خوبی برخوردار هستیم و خوشحالم که اعلام کنم از فروردین تا پایان آبان امسال از عدد ۶ میلیون گردشگر خارجی عبور کرده ایم.
مونسان افزود: عوامل مختلفی سبب این رشد شده است که یکی از دلایل آن افزایش نرخ دلار و ارزان شدن سفر به ایران است، البته در همین مدت با توجه به اعمال تحریم ها، پرواز های مستقیم خارجی را از دست دادیم و، چون از قبل در این خصوص تمهیدات لازم را اندیشیده بودیم و دولت نیز دستورات لازم را داده بود، با تدبیر و تمهیدات خوب توانستیم با ...

سرخط اخبار