فراز و نشیب فدراسیون فوتبال در سالی که گذشت

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱:۲۵
فدراسیون فوتبال روزهای پر فراز و نشیبی را در سال ۹۷ سپری کرد و ضمن رسیدن به عناوین مهم، در بخش های مختلفی هم با شکست مواجه شد.

به گزارش ایسنا، فوتبال ایران در سال ۹۷، روزهای پرفراز و نشیبی را طی کرد که اوج آن موفقیت تیم ملی و فرود آن مناقشه با دولت و قانون گذاران بر سر منع بکارگیری بازنشستگان و جدایی کی روش از ایران بود. فدراسیون فوتبال ایران به عنوان متولی فوتبال نقش مهمی در اتفاقات این رشته پرطرفدار داشت که در ادامه به بررسی عملکرد این نهاد فوتبالی می پردازیم:
*قانون بازنشستگی و تکاپوی فدراسیون نشین ها برای ماندن
تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان در نیمه دوم سال ۹۷ به معضلی بزرگ برای اهالی عمدتاً بازنشسته فدراسیون فوتبال تبدیل شد. کشمکش های زیادی در تفسیر این قانون و اجرای آن در فدراسیون فوتبال وجود داشت. اصرار اهالی فدراسیون بر غیر دولتی بودن این نهاد با وجود دریافت بودجه کلان از وزارت ورزش، به چالشی بزرگ تبدیل شد و تاکید نهادهای دولتی مبنی بر اجرای قانون در فدراسیون فوتبال، به تقابل قانون گذاران و فدراسیون نشین ها تبدیل شد.
با این وجود این مشکل با دخالت وزارت ورزش و تفسیر متفاوت قانون در فدراسیون فوتبال باعث شد تا ادعای بازنشستگان فدراسیون فوتبال به کرسی بنشیند. عده ای مانند مهدی تاج با استنا ...

[ مشاهده متن کامل فراز و نشیب فدراسیون فوتبال در سالی که گذشت ایسنا ]