مدیریت طرح و برنامه از رویش های حرم مطهر در انقلاب اسلامی است

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۸
مدیریت طرح و برنامه از رویش های حرم مطهر در انقلاب اسلامی است
مدیر طرح و برنامه آستان کریمه اهل بیت (س) گفت: از این مدیریت می توان به عنوان یکی از رویش های حرم مطهر در انقلاب اسلامی نام برد چراکه در گذشته فعالیت های مرتبط با برنامه ریزی در آستان مقدس به صورت غیر متمرکز و پراکنده اجرایی شده است.

به گزارش ایسنا ، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، غلامرضایی عنوان کرد: ورود حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به قم برکات فراوانی برای شهر قم، ایران و جهان تشیع به همراه داشته است.
وی از نشر معارف دینی به همت این آستان مقدس یادکرد و افزود: شهر قم به برکت وجود آستان مقدس بانوی کرامت، خاستگاه انقلاب اسلامی بوده و نقشی بی بدیل در پیروزی آن داشته است.
مدیر طرح و برنامه آستان کریمه اهل بیت (س) ضمن گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی از توسعه خدمات معنوی و مادی آستان مقدس بعد از انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: طی این دوران بخشی از اراضی موقوفه حرم بانوی کرامت با رویکرد خدمات رسانی به زائران و مجاوران در اختیار دستگاه های خدماتی و دولتی، برخی از بیمارستان ها، ادارات، مدارس علمیه، دفاتر مراجع تقلید و کلاس های درس حوزوی قرار داده شده است.
غلامرضایی با تاکید بر اینکه خدمات رسانی به زائران نسبت به دوران ابتدای انقلاب افزایش قابل توجهی داشته است، گفت: آستان مقدس به عنوان دومین حرم مطهر ایران طی ۴۰ سال اخیر در بخش های مختلف به پیشرفت های قابل توجهی رسیده است و تاکنون شبستان ها، صحن ها و رواق های مختلف در حرم مطهر ایجاد شده و به سازی و نوسازی بافت های قدیمی آن نیز در دستور کار قرار داشته و دارد.
وی از نظارت بر اجرای برنامه های فرهنگی به ویژه در مقاطع خاص، خدمات ارائه شده در حرم مطهر، ارزیابی عملکرد این فعالیت ها و تدوین گزارش های عملکرد دوره ای در آستان مقدس به عنوان امور واگذار شده به این مدیریت نام برد.
غلامرضایی با اشاره به اینکه مدیریت طرح و برنامه حرم مطهر از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را به عنوان یک مدیریت ...

[ مشاهده متن کامل مدیریت طرح و برنامه از رویش های حرم مطهر در انقلاب اسلامی است ایسنا ]