وقف بر اساس نیاز، ماندگار است

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۹
مشهد- ایرنا- معاون امور حقوقی و موقوفات آستان قدس رضوی گفت: وقفی ماندگار است که موضوعش بر اساس نیاز سنجی انتخاب شده باشد و تمام موقوفات دیرپا با سابقه 500 تا 700 سال بر اساس نیاز انجام شده است.

حجت الاسلام رضا دانشور ثانی چهارشنبه شب در نشست تخصصی وقف و رسانه در مشهد افزود: وقف هایی که براساس احساسات انجام می شود اغلب بعد از مدتی از حیز انتفاع خارج می شود یا هزینه کرد در آن از مصادیق اسراف به شمار می رود.
وی اظهار داشت: از دغدغه های امروز آستان قدس رضوی در زمینه وقف، ترویج وقف مشارکتی است.
وی گفت: وقف مشارکتی امر تازه و پیچیده ای نیست و به این صورت است که افرادی که ملک یا شیء با ارزش برای وقف کردن در اختیار ندارند، اموال اندک یا پولهایشان را به صورت دسته جمعی ذخیره کرده و آن را وقف می کنند.
حجت الاسلام دانشور ثانی افزود: بعد از انقلاب اسلامی روند موقوفات آستان قدس رضوی نسبت به پیش از انقلاب افزایش یافت به گونه ای که میزان موقوفات به این آستان مقدس در 40 سال پس از انقلاب 85 تا 90 درصد افزایش یافته است.
وی اظهار داشت: از ابتدای سال 1397 تاکنون 30 موقوفه ملکی برای آستان قدس رضوی به ثبت قطعی رسیده و موارد موقوفات منقول هم بسیار زیاد بوده و موقوفات منقول غیر نقدی هم به موزه آستان قدس رضوی منتقل شده است.
معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی نیز در این نشست گفت: امروز در ...

[ مشاهده متن کامل وقف بر اساس نیاز، ماندگار است ایرنا ]