آمریکا شمار نظامیانش را در آفریقا کاهش می دهد

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۷:۱۵
تهران – ایرنا – وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه (به وقت محلی) اعلام کرد، حدود 10درصد از نیروهای نظامی خود را در قاره آفریقا کاهش می دهد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری هیل، در بیانیه پنتاگون آمده است، دولت این کشور قصد دارد حدود 10 درصد از نیروهای نظامی مستقر در این منطقه را طی سال های آینده کاهش دهد. تعداد این نیروها بالغ بر هفت هزار و 200 نفر تخمین زده می شوند.
این رسانه می نویسد، این تصمیم، همسو با تغییر تمرکز آمریکا در حوزه سیاست خارجه، از موضوع مبارزه با تروریسم به رقابت میان قدرت های جهانی است.
هیل تاکید می کند که این تصمیم در شرایطی اتخاذ شده که پیش از این نگرانی هایی در خصوص تعداد و عملکرد این نیروها به ویژه پس از حمله سال گذشته در نیجر به وجود آمده بود.
اشاره این گزارش به حادثه اکتبر 2017 است که در آن نظامیان آمریکایی و نیجری مورد هجوم نیروهای داعش قرار گرفته و شماری از آن ها کشته شده بودند.
نیروهای آمریکایی علاوه بر نیجر، در کشورهای دیگری همچون سومالی، جیبوتی و لیبی هم مستقر هستند و به گفته پنتاگون، دست کم در این سه پایگاه، تغییر زیادی در شمار نیروها اتفاق نخواهد افتاد.
بر اساس بیانیه وزارت دفاع آمریکا، عمده تغییرات روی فعالیت نیروهای این کشور در دیگر مناطق به ویژه غرب آفریقا خواهد بود و عملیات ...

[ مشاهده متن کامل آمریکا شمار نظامیانش را در آفریقا کاهش می دهد ایرنا ]