اصلاح قانون نظام مهندسی به دولت ارسال شد راه و ساختمان

دریافت خبر : پنج شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۴
اصلاح قانون نظام مهندسی به دولت ارسال شد راه و ساختمان
چکیده: معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ما مهندسان نتوانستیم به خوبی به وظایف خویش عمل کنیم گفت: وقتی زلزله می آید خانه و بیمارستان همزمان تخریب می شود و در این رابطه مردم انتظار دارند و دغدغه شان این است که آیا خانه هایشان امن و محکم است.

حامد مظاهریان با بیان این نکته که برای کنترل و بهبود شرایط 2 فرایند آیین نامه کنترل ساختمان و اصلاح قانون نظام مهندسی را در نظر گرفته ایم گفت: لایحه اصلاح قانون نظام مهندسی که هفته گذشته برای دولت ارسال شده به زودی روی پرتال وزارت راه و شهرسازی قرار خواهد گرفت.
تدوین نظام نامه اخلاق حرفه ای مهندسی ساختمان آخوندی را تا مرز استیضاح کشاند
مظاهریان با اشاره به تلاش ها و پیگیری های وزارت راه و شهرسازی در سال های اخیر مبنی بر تدوین نظام نامه اخلاق حرفه ای مهندسی ساختمان گفت: برای تدوین این نظام نامه مقاومت های زیادی وجود داشت که سبب شد تا وزیر راه و شهرسازی تا مرز استیضاح هم پیش برود.
وی با اشاره به دو اصل مهم نظام نامه اخلاق حرفه ای مهندسی ساختمان، شامل ارجحیت منافع عمومی بر منافع شخصی و نیز عدم تعارض منافع گفت: برگزاری چنین همایشی برای نخستین بار حاصل اصلاح نظام نامه اخلاق مهندسی است.
وی همچنین با بیان این نکته که برای کنترل و بهبود شرایط 2 فرایند آیین نامه کنترل ساختمان و اصلاح قانون نظام مهندسی را در نظر گرفته ایم، افزود: در حال حاضر مسئله اخلاق مهندسی برای بسیاری همچنان گنگ اس ...

[ مشاهده متن کامل اصلاح قانون نظام مهندسی به دولت ارسال شد راه و ساختمان ارانیکو ]