مدیرعامل آبفای قم: راهی جز کاهش مصرف آب نداریم

دریافت خبر : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰
مدیرعامل آبفای قم: راهی جز کاهش مصرف آب نداریم
قم ـ ایرنا ـ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: امروز راهی جز کاهش مصرف آب نداریم و هرکسی در هر جایگاهی که باشد باید همچون یک سرباز در جبهه اقتصادی که دشمنان علیه کشورمان به راه انداخته اند، تلاش کند تا آب کمتری مصرف شود.

به گزارش ایرنا، علی جان صادق پور در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر مقدس قم به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب افزود: امروز کشورمان به لحاظ منابع آبی در شرایط بسیار خاص و ویژه ای قرار گرفته است.
وی با بیان این که تقریبا همه مردم نسبت به شرایط سخت آبی در کشورمان آگاه هستند اما متاسفانه بسیار پرمصرف بوده و آنچنان که باید و شاید به این موضوع بسیار مهم و حساس توجه ندارند، گفت: در حالی که باید الگوی مصرف آب را در کشورمان هرچه سریعتر اصلاح کنیم، سالانه شاهد افزایش سرانه مصرف آب هستیم.
وی افزود: امروز آحاد جامعه باید اصلاح الگوی مصرف آب را از خودشان شروع کرده و همه مردم و مسئولان در برابر این دغدغه جدی کشورمان باید خود را مسئول و متعهد بدانند، زیرا در سراسر کشور دچار تنش های شدید منابع آبی هستیم.
وی با اشاره به نقش موثر کاهش مصرف آب و دیگر منابع در پیشبرد اقتصاد مقاومتی در کشورمان، خاطرنشان کرد: امروز سرانه مصرف آب شرب در استان قم 160 لیتر است، در حالی که یک فرد در یک زندگی ایده آل حداکثر باید 80 لیتر آب شرب مصرف کند و این نشان دهنده اسراف و تبذیر بوده و کاملا بر خلاف ...

[ مشاهده متن کامل مدیرعامل آبفای قم: راهی جز کاهش مصرف آب نداریم ایرنا ]