احتمال آبگرفتگی معابر در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد

ایرنا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۲
یاسوج- ایرنا- اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد با صدور اطلاعیه ای نسبت به اختلال در تردد جاده ای و آبگرفتگی معابر عمومی، طغیان رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها و کاهش دید افقی در معابر درون شهری و برون شهری هشدار داد.

به گزارش ایرنا، در این اطلاعیه آمده است، بررسی آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی بیانگر نفوذ سامانه 2 سامانه بارشی به استان ظرف هفته جاری است.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سامانه بارشی نخست به تدریج از فردا بعد از ظهر وارد کهگیلویه و بویراحمد می شود و تا روز سه شنبه فعالیت آن ادامه خواهد داشت.
ولی بهره مند افزود: این سامانه سبب بارش متناوب باران، در مناطق کوهستانی بارش برف، تگرگ، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید خواهد شد.
وی بیان کرد: در این مدت با توجه به شدت بارش ها، طغیان رودخانه ها، مسیل ها، آبگرفتگی معابر عمومی و نیز اختلال در تردد جاده ای ناشی از کاهش دید افقی دور از انتظار نیست.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اوج فعالیت این سامانه از بعد از ظهر دوشنبه تا صبح سه شنبه است.
وی ابراز داشت: سامانه بارشی دوم از بعدازظهر روز چهارشنبه، 26 دی ماه وارد استان می شود و تا عصر روز پنجشنبه، 27 دی ماه ادامه خواهد داشت.
بهره مند تصریح کرد: در پی ورود این 2 سامانه بارشی به جو استان شاهد کاهش محسوس دما بخصوص از روز جمعه 28 دی ماه خواهیم بود.
وی توصیه کرد برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی مردم، سازمان های امدادی و مدیریت بحران به کار گرفته شود.
ظرف 24 ساعت گذشته امامزاده جعفر با 17 درجه سانتیگراد گرمترین و یاسوج با 4- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان بودند.
کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود 16 هزار و 249 کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
کهگیلویه و بویراحمد یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.
9868/6110

سرخط اخبار