عراقچی:تعارفی برای خروج از برجام نداریم

دریافت خبر : چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳
عراقچی:تعارفی برای خروج از برجام نداریم
معاون سیاسی وزارت خارجه گفت: برجام در حال حاضر به یک عرصه چالش بین اروپا و آمریکا تبدیل شده است، به طوری که هیچ گاه این درجه از اختلاف بین اروپا و آمریکا به عنوان دو متحد راهبردی دیده نشده بود.

به گزارش مشرق، سیدعباس عراقچی در مراسم افتتاحیه چهارمین همایش بین المللی «نظام بین الملل، تحولات منطقه ای و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران» که در سالن شهید بهشتی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد به سخنرانی پرداخت. 
وی در رابطه با واقعی یا نمایشی بودن این اختلاف، اظهار کرد: در برخی از رسانه ها و محافل علمی و سیاسی این طور اظهار می شود که همه این اختلافات یک بازی جهانی است و آمریکا و اروپا همچنان دو متحد نزدیک هستند و این طور تقسیم کار کرده اند که آمریکا از برجام خارج شود و ایران را تحریم کند و اروپا در برجام بماند و با ایران تعامل کند، همچنین برخی از حوزه ها عکس این مسئله را نیز نشان می دهند.
عراقچی پیش از آنکه به بررسی سیاست فعلی اروپا بپردازد، بیان توضیحاتی را در خصوص بحث هسته ای لازم دانست و گفت: مذاکرات هسته ای ابتدا بین ایران و سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان بود و در آن زمان هنوز ۱+۵ وجود نداشت.
* تعلیق هسته ای در سال ۲۰۰۳ برای اعتماد سازی بود
وی ادامه داد: حدود سال ۲۰۰۳ میلادی زمانی که بحران هسته ای ایران بعد از حمله آمریکا به ...

[ مشاهده متن کامل عراقچی:تعارفی برای خروج از برجام نداریم مشرق نیوز ]