روزانه 2800 تن تخم مرغ در کشور تولید می شود/ مشکل نهاده های دامی به طور کامل مرتفع نشده است

اعتماد آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۲

اعتمادآنلاین|  ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار، درباره آخرین تحولات بازار تخم مرغ گفت: هم اکنون نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 6 هزار و 700 تا 8 هزار و 600 معادل شانه ای 15 هزار تومان است.
وی از ثبات قیمت تخم مرغ طی روز های آتی در بازار خبر داد و گفت: این درحالی است که مشکلات مربوط به تأمین نهاده های دامی به طور کامل مرتفع نشده است و همچنان مرغداران به سختی اقلامی همچون کنجاله سویا را خریداری می کنند.
نبی پور ادامه داد: شرکت پشتیبانی امور دام قرار است تا بهبود شرایط نهاده های دامی در بازار، سهمیه ای را به مرغداران اختصاص دهد و در مقابل تخم مرغ یا مرغ از مرغداران تحویل بگیرد.
این مقام مسئول مشکل کشتی های مانده روی آب را اختصاص ارز مطرح کرد و گفت: هم اکنون کشتی های زیادی در بنادر وجود دارد که به سبب نبود ارز، امکان ترخیص کالا وجود ندارد.
به گفته وی، با استمرار روند کمبود دان، نوسان قیمت نهاده های دامی در بازار آزاد و تلف شدن طیور صنعت مرغداری در ورطه نابودی قرار خواهد گرفت.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار با اشاره به اینکه واردات تخم مرغ منتفی شده است، بیان کرد: با توجه به شرایط مساعد تولید، تشکل ها و اتحادیه ها این آمادگی را دارند که به میزان کافی تخم مرغ برای عرضه در اختیار دولت قرار دهند.
نبی پور در پایان از تولید روزانه 2700 تا 2800 تن تخم مرغ در کشور خبر داد و گفت: امسال با اقدامات صورت گرفته، بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان در کشور کنترل شده، همچنین به سبب افزایش عرضه مشکلی در عرضه و قیمت در بازار اتفاق نیفتد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سرخط اخبار