روس ها نگران تداوم حضور آمریکا و ناتو در افغانستان/ مذاکرات صلح طالبان را مُجاب به روابط نزدیک تر با دولت مرکزی می کند

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۶
عضو فراکسیون امید در مجلس با اشاره به نگرانی روس ها ازداوم حضور آمریکا و ناتو در افغانستان، گفت: میانجی گری برای صلح طالبان را مُجاب به روابط نزدیک تر با دولت مرکزی می کند.

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص نقش روسیه در میانجی گری صلح افغانستان و احتمال پذیرش آمریکا برای خروج از خاک این کشور، گفت: روس ها از حضور آمریکا و پایگاه های آمریکایی در افغانستان نگرانند و آن را برای آسیای مرکزی خطر تعریف می کنند. پیش از این آمریکایی ها در آسیای مرکزی و در منطقه ماناس و کیو به دلیل عضویت کشورهای آسیای مرکزی در پیمان شانگهای و فشار روسیه، نفوذ خود را از دست دادند و از این منطقه خارج شدند.
پیگیری روس ها برای صلح در افغانستان جهت رفع نگرانی از تداوم حضور آمریکا و ناتو
نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: حضور آمریکایی ها و تعریف پایگاه هایشان و ناتو در افغانستان برای روسیه ایجاد نگرانی کرده به نوعی که روس ها می پندارند اگر نتوانند صلحی در افغانستان ایجاد کنند و طالبان و دولت افغانستان را به صلح برساند باعث تداوم حضور آمریکا و ناتو در افغانستان می شود.
بیشتر بخوانید:
بهانه مبارزه با تروریست برای توجیه حضور ناتو در کابل/ افغانستان تحت فشار سیاسی آمریکا قرار دار ...

[ مشاهده متن کامل روس ها نگران تداوم حضور آمریکا و ناتو در افغانستان/ مذاکرات صلح طالبان را مُجاب به روابط نزدیک تر با دولت مرکزی می کند خبرگزاری مجلس ]

آخرین اخبار خبرگزاری مجلس