ماجرای نامه آیت الله بروجردی به علامه طباطبایی درباره فلسفه

دریافت خبر : یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۶
ماجرای نامه آیت الله بروجردی به علامه طباطبایی درباره فلسفه
استاد فلسفه دانشگاه تهران با اشاره به ماجرای نامه آیت الله بروجردی به علامه طباطبایی درباره فلسفه گفت: ایشان با وجود اصرار زیاد برخی طلاب برای تعطیل شدن فلسفه به علامه فرمودند: شما هر طور وظیفه خود می دانید عمل کنید.

به گزارش جهان نیوز ، محمد محمدرضایی استاد فلسفه دانشگاه تهران در سایت شخصی خود به توضیح پیرامون نامه مهم آیت الله بروجردی به علامه طباطبایی پرداخت.
وی با اشاره به شخصیت بی نظیر علامه طباطبایی در حوزه های علمیه افزود: این عالم ربانی حق زیادی به تفکر شیعی معاصر دارد.
محمدرضایی تصریح کرد: علامه طباطبایی یک تنه بسیاری از کارهایی انجام داده اند که شاید گروه های پژوهشی نتوانند به خوبی ایشان ورود پیدا کنند، همچنان که ایشان در زمینه های مختلف از جمله در تفسیر و فلسفه و مسائل علوم عقلی قلم زده اند. علامه واقعاً عاشق تحقیق در حوزه دین بود.
وی با تأکید بر اینکه علامه عشق و اولویت درجه اول خود را تحقیق قرار داده بود، ادامه داد: به همین جهت با فقر و مشکلات زندگی می ساختند. نکته بعدی اینکه علامه طباطبایی یک شخصیت اخلاقی برجسته بود و سجایای اخلاقی در وجود ایشان تجلی خاصی داشت.
استاد فلسفه دانشگاه تهران با بیان اینکه علامه طباطبایی کارهای خود را پیراسته از ریا انجام می داد، ابراز داشت: علامه هیچ گاه تظاهر به علم و دانش نمی کرد و حق هم همین بود. چرا که ایشان از محضر استادی بزرگ همچون سیدعلی ...

[ مشاهده متن کامل ماجرای نامه آیت الله بروجردی به علامه طباطبایی درباره فلسفه جهان نیوز ]

آخرین اخبار فرهنگی