حمایت الحریری از تصمیم عربستان در قبال متهمان قتل خاشقجی: تصمیمی درست در تحکیم اصول عدالت است

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۷
«سعد الحریری» نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه لبنان تصمیم دستگاه قضایی عربستان در قبال متهمان قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگار منتقد سعودی را تصمیم درست در تحکیم اصول عدالت خواند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
الحریری امروز (جمعه) در حساب خود در توئیتر نوشت: تصمیم دستگاه قضایی سعودی در محاکمه متهمان قتل جمال خاشقچی تصمیمی درست در تحکیم اصول عدالت است و راه را برای سیاسی کردن و حملات به پادشاهی عربستان سعودی می بندد.
معاون دادستانی سعودی روز پنجشنبه در گزارشی از روند رسیدگی این کشور به پرونده قتل خاشقچی، ضمن تلاش برای تبرئه کردن ولیعهد سعودی از صدور دستور قتل این روزنامه نگار، گفت که برای پنج تن از متهمان دستگیر شده پرونده، تقاضای اعدام شده است.
«شلعان الشلعان» در یک نشست خبری با بیان اینکه برای 11 نفر از کسانی که در ارتباط با قتل خاشقچی دستگیر شده بودند کیفرخواست صادر شده است، افزود : برای پنج نفر اعدام و برای سایرین مجازات هایی در نظر گرفته شده است .
وی بدون نام بردن از افرادی که به اعدام محکوم شده اند، گفت که برای کسانی که دستور به قتل داده و یا در آن مشارکت داشته اند درخواست اعدام شده است.
جمال خاشقچی روزنامه نگار ناراضی سعودی دوم اکتبر (10 مهر) پس از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. رژیم سعودی پس از 18 روز سکوت و تکذیب، ...

[ مشاهده متن کامل حمایت الحریری از تصمیم عربستان در قبال متهمان قتل خاشقجی: تصمیمی درست در تحکیم اصول عدالت است انتخاب ]