راه حل مرد روس برای تجارت با ایران

دریافت خبر : جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۳:۲
اکوفارس: به نقل از خبرگزاری تاس، ولادیمر چخوف بیان کرد: اقدام اتحادیه ی اروپا به نفع شرکت های اروپایی بود، اما اکثر این شرکت ها تصمیمشان را گرفته اند. آن ها آمادگی مقابله با تحریم های آمریکا را ندارند و قادر به ادامه فعالیت هایشان در ایران نیستند.

این مقام روسی همچنین گفت: من دست کم از یکصد شرکت این چنینی که در کشور های عضو اتحادیه ی اروپا مستقر هستند، اطلاع دارم. فهمیدن علت این اقدامشان چندان سخت نیست. کسب و کار آن ها در آمریکا نسبت به ایران بزرگتر است؛ به همین خاطر است که منافع آن ها در زمینه ی مسائل مالی و تولیدات تا بدین حد با آمریکا نزدیک است. نکته ی مهم تر این است که نظام مالی دنیا با دلار آمریکا کار می کند.
وی در عین حال تصریح کرد که اقدامات اتحادیه ی اروپا می تواند به شرکت های کوچک و متوسط اروپایی که وابسته به دلار و بازار آمریکایی نیستند، کمک کند.
سفیر روسیه در اتحادیه اروپا افزود: آن شرکت ها از فرصت هایی که بازار ایران در اختیارشان می گذارد استقبال می کنند، اما مشکل اساسی این است که آن ها در کار داد و ستد نفت نیستند؛ درحالی که بر اساس آمار اولویت اول ایران فروش نفت اش است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا چندی پیش اعلام کرده بود که تمام شرکت های اروپایی که با ایران تجارت می کنند، تحریم خواهند شد.
ایسنا

[ مشاهده متن کامل راه حل مرد روس برای تجارت با ایران اکوفارس ]