از کوهستان شیرز تا گرندکانیون آمریکا فقط با یک بلیت / تالاب یازده گانه پل دختر دیدنی منحصر به فرد استان

دریافت خبر : پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۰
از کوهستان شیرز تا گرندکانیون آمریکا فقط با یک بلیت / تالاب یازده گانه پل دختر دیدنی منحصر به فرد استان

وجود طبیعت زیبای استان لرستان باعث شده همه ساله تعداد زیادی از گردشگران در ایام نوروز از این جاذبه های زیبا بازدید کنند. قلعه فلک الافلاک مانند نگینی بر انگشتری شهرستان خرم آباد می درخشد و هرساله گردشگرانی از سرتاسر دنیا برای دیدنش به این استان سفر می کنند از جمله نقاط دیدنی این استان می توان به کوهستان بی نظیر شیرز در شهرستان کوهدشت و تالاب های یازده گانه و دره خزینه شهرستان پلدختر در جنوب این استان اشاره کرد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، طبیعت بی نظیر و زیبای استان لرستان از جمله کوهستان دیدنی شیرز در غرب تا تالاب های یازده گانه در جنوب این استان پذیرای گردشگران در ایام نوروز هستند.دامنه های زاگرس هر سال در اواخر فروردین و اردیبهشت ماه پوشیده از گل های لاله زیبا می شود و چشم هر بیننده ای را خیره می کند.
قسمتی از این منظره تماشایی در شهرستان الیگودرز واقع شده که از از ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی مرکز الیگودرز شروع و تا فراز دامنه های زاگرس ادامه می یابد.
دشت دالانی (یکی از مخازن ژنتیکی کشور) در ارتفاعات حفاظت شده اشترانکوه از معروف ترین این دشتها در الیگودرز است که حدود دوهزار و ۹۰۰ هکتار ...

[ مشاهده متن کامل از کوهستان شیرز تا گرندکانیون آمریکا فقط با یک بلیت / تالاب یازده گانه پل دختر دیدنی منحصر به فرد استان ایلنا ]

آخرین اخبار استانها