اگر سرزمین ما بمباران هم شود، دست از هدف مان بر نمی داریم/ سخنرانی مهم روحانی

مثلث آنلاین پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری با تاکید براینکه صدای ملت ما در سراسر جهان صدای ایستادگی و مقاومت است، گفت: صدای ذلت و تسلیم از سرزمین و از ایران ما بلند نخواهد شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
رئیس جمهوری عصر امروز (پنجشنبه) در آستانه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی در مراسم دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران «نکوداشت شهدای قرآنی»، اظهار داشت: امروز ما باید بار دیگر برای فتح خرمشهر آماده شویم. خرمشهر را ممکن است از دست ما بگیرند و ما پس بگیریم. آنچه نباید از ما پس بگیرند و اگر بگیرند روز سقوط ما است، ایمان ماست.
روحانی تصریح کرد: تا ایمان ما، عبادت خداوند و پیروی از امیرالمومنین (ع) و تا ماه رمضان و فرهنگ عاشورا هست، دفاع مقدس تنها تاریخ نیست، دفاع مقدس یک فراز و نشیب 8 ساله نیست، دفاع مقدس فرهنگ ایثار و شهادت و ایستادگی و مقاومت است.
رئیس جمهوری با بیان اینکه امروز دشمن بار دیگر به ما حمله کرده است، گفت: دشمن آن روز از طریق حمله نظامی و اشغال سرزمین و امروز با فشار اقتصادی و حمله به زندگی و رفاه و شرایط زندگی مردم به ما حمله کرده است.
وی افزود: این حمله از یک جهت شاید حمله ای پیچیده تر از آن باشد، امروز هم ما نیاز داریم به ایستادگی و مقاومت و اگر دشمنان ما بفهمند اگر سرزمین ما بمباران شود، فرزندان ما شهید شوند، عزیزان ما جانباز و اسیر و آزاده شوند، ما دست از هدف استقلال کشورمان و عزت مان بر نمی داریم، این پیامی است که یک بار دیگر بعد از 30 سال که از جنگ ما گذشته است، بیان می شود.
رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: خیلی از نسل جوان و جامعه ما جنگ را ندیدند، همه آنهایی که سن 30 تا 35 سال دارند، جنگ را ندیدند اما در عین حال امروز نسل جوان ما یک مقاومت و ایثار دیگر را شاهد است و ایستادگی می کند.
روحانی گفت؛ امروز همه توطئه ...

سرخط اخبار