این هم یک ژنرال زن ایرانی! و معرفی کتاب

جهان نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۴
نویسنده کتاب «من زنده ام» با بیان اینکه 23 روز از جنگ گذشته بود که من اسیر شدم، گفت: برای انتقال کودکان شیرخوارگاه به شیراز رفته بودیم و در راه بازگشت اسیر بعثی ها شدیم، به دلیل وجود نامه فرمانداری در جیب لباسم، همه فکر کردند ژنرال زن ایرانی را اسیر گرفته اند.

به گزارش جهان نیوز ، «معصومه آباد»  نویسنده کتاب «من زنده ام» ظهر امروز در مراسم خوانش کتاب «من زنده ام» که در سالن همایش های هلال احمر برگزار شد، با اشاره به روز های اسارتش، اظهار داشت: هدف دشمن، خوزستان یا خرمشهر نبود، بلکه او برای گرفتن تهران آمده بود و این نگاه دشمن، لباس خدمت و احساس تکلیف را بر تن ما کرده بود و کسانی که در دفاع مقدس بودند، نسبت به هجوم و حمله دشمن احساس تکلیف می کردند.
نویسنده کتاب «من زنده ام» با بیان اینکه 23 روز از جنگ گذشته بود که من اسیر شدم، گفت: برای انتقال کودکان شیرخوارگاه به شیراز رفته بودیم، در راه بازگشت اسیر بعثی ها شدیم و نامه فرمانداری که برای این کار به داده شده بود نیز در جیب لباسم بود و این مسئله سبب شده بود، فکر کنند ژنرال زن ایرانی را اسیر گرفته اند.
وی متذکر شد: اسارت جز تلخ کامی مسئله ای ندارد و اگر با ایدئولوژی و اندیشه همراه باشد، شیرین می شود، معتقدم راهی که رفتم راه درستی بوده و در تمام روز های سخت زندان احساس کردم خدا در کنار من بوده، من در حلقه وصل انبیا قرار گرفتم و این مشیت را برای من در نظر گرفته اند.
آباد در قاموس ظالمان، ظلم ترین کار را اسارت دانست و یادآور شد: مهم ترین مشکل من در اسارت خانواده ام و بی خبری آن ها از من بود.
نویسنده کتاب من زنده ام با اشاره به خوابی که در اسارت در زندان الرشید دیده بود، یادآور شد: شبی خواب دیدم دریچه سلول را که باز کردند تا برای ما غذا بیاورند، اما به جای سرباز همیشگی که «حکمت» نام داشت، مادرم برای ما 40 قرص نان آورده بود و گفت، هر ماه یکی از این نان ها را بخور و تعبیر این خواب این بود که بعد از گذشت 40 ماه از اسارت، آزاد شدم.
...

سرخط اخبار