تحویل خط آهن ارومیه به راه آهن/کاهش سالانه 300 میلیارد ریال خسارت تصادفات

دریافت خبر : دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰:۱۳
تحویل خط آهن ارومیه به راه آهن/کاهش سالانه  300 میلیارد ریال خسارت تصادفات
سرپرست اداره کل ساخت و توسعه را ه آهن منطقه 2 کشور با اشاره به اینکه خط آهن مراغه-ارومیه برای بهره برداری تحویل شرکت راه آهن شد، گفت: با افتتاح این خط ریلی، سالانه حدود 300 میلیارد ریال هزینه تصادفات کاهش می یابد.

علی اکبر مردی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به تکمیل راه آهن مراغه- ارومیه، اظهار داشت: مقرر است این پروژه امروز دوشنبه با حضور رئیس جمهور به بهره برداری برسد.
وی ادامه داد: خط آهن مراغه- ارومیه به طول 182 کیلومتر از مراغه در راه آهن تهران- تبریز منشعب می شود و پس از گذشتن از شهرهای ملکان، میاندوآب، مهاباد و نقده به ارومیه متصل می شود. 
سرپرست اداره کل ساخت و توسعه را ه آهن منطقه 2 کشور افزود: بخش مراغه تا مهاباد به طول 85 کیلومتر در سال 92 به بهره برداری رسید و بخش مهاباد- ارومیه هم که امروز با حضور رئیس جمهور افتتاح می شود 97 کیلومتر طول دارد.
وی با اشاره به اینکه حدود 400 میلیارد تومان برای خط ریلی مهاباد تا ارومیه هزینه شده است، اظهار داشت: ارزش مالی این پروژه با نرخ های امروز بسیار بالاتر است. 
مردی اضافه کرد: در محور ریلی مراغه-ارومیه 108 دستگاه پل بزرگ وجود دارد که 58 دستگاه آن در خط آهن مهاباد- ارومیه است و از این 58 دستگاه، 54 دستگاه آن تقاطع غیرهمسطح است. 
سرپرست اداره کل ساخت و توسعه را ه آهن منطقه 2 کشور افزود: در راستای ارتقاء ایمنی د ...

[ مشاهده متن کامل تحویل خط آهن ارومیه به راه آهن/کاهش سالانه 300 میلیارد ریال خسارت تصادفات فارس نیوز ]

آخرین اخبار اقتصادی
آخرین اخبار فارس نیوز