بورس رکوردشکنی کرد/رشد ۲۹۵۶ واحدی شاخص کل

شبستان چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۶
شاخص کل بورس و اوراق بهادار آخرین روز کاری خود در هفته جاری را با رکوردشکنی و رشد ۲۹۵۶ واحدی و قرار گرفتن در جایگاه ۲۶۰ هزار و ۵۳ واحد آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان ، بورس و اوراق بهادار امروز (چهارشنبه 23 مرداد) آخرین روز کاری خود را با روند صعودی و رشد 2956 واحدی و رسیدن به جایگاه 260 هزار و 63 واحد آغاز کرد. صبح امروز نمادهای فولاد، کگل، فملی، همراه، شپنا، اخابر و ومعادن به ترتیب با 389، 258، 233، 215، 181، 178 و 176 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس گذاشتند.
جدول پربیینده های بورس امروز صبح (23 مرداد) از آن نمادهای وتجارت - بانک تجارت، خساپا – سایپا، فولاد - فولاد مبارکه اصفهان، ثنوسا - نوسازی وساختمان تهران ، رمپنا - گروه مپنا (سهامی عام)، بترانس - ایران ترانسفو و وبصادر - بانک صادرات ایران است که در میان آنها تنها نماد ثنوسا - نوسازی وساختمان تهران روند نزولی دارد.
بنابراین گزارش شاخص کل فرابورس نیز امروز (23 مرداد) با رشد 38 واحدی در جایگاه 3 هزار و 505 واحد قرار گرفت. نمادهای ذوب - سهامی ذوب آهن اصفهان، چکاپا - گروه صنایع کاغذ پارس، حریل - ریل پردازسیر، دی - بانک دی، کرمان - س. توسعه و عمران استان کرمان، سمگا - گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و وگستر - گسترش سرمایه گذاری ایرانیان امروز صبح در لیست پربیینده های فرابورس هستند که در میان آنها تنها نماد حریل - ریل پردازسیر روند نزولی را برای خود ثبت کرده است.
این در حالی است که شاخص کل بورس روزگذشته (سه شنبه 22 مرداد) در ابتدای معاملات رشد 346 واحدی داشت و در جایگاه 256 هزار و 305 واحد قرار گرفت و این روند رو به بالا را تا پایان روز حفظ کرد تا جایی که در پایان معاملات شاخص کل با رشد 1221 واحدی در ارتفاع 257 هزار و 97 واحد ایستاد.
روز گذشته (22 مرداد) شاخص قیمت «وزنی - ...

سرخط اخبار