ایلدریم: عملیات قندیل ادامه دارد/ رابطه با آمریکا، نه به هر قیمتی

دریافت خبر : پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۷
ایلدریم: عملیات قندیل ادامه دارد/ رابطه با آمریکا، نه به هر قیمتی
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، بنعلی ایلدریم نخست وزیر ترکیه در سخنانی اعلام کرد: عملیات نظامی در قندیل (واقع در عراق) گام به گام ادامه دارد. نخست وزیر ترکیه ادامه داد: در حال حاضر نیروهای امنیتی تا عمق ۴۰ کیلومتری به وسعت ۴۰۰ کیلومتر مربع این منطقه رسیده و آن را به کنترل خود در آورده اند. عملیات نیروهای امنیتی کشورمان همراه با حمایت نیروهای نظامی به سمت عمیق تر این منطقه ادامه دارد. ایلدریم درباره با ورود نیروهای ترکیه و آمریکایی به منبج نیز گفت: گامی که در راستای منبج برداشته شد، گام مثبتی است. ما مایل به حل مسائل از طریق گفتگو با آمریکا هستیم. وی همچنین با اشاره به برخی اظهارات مقامات آمریکایی درباره عدم تحویل هواپیمای اف-۳۵ به ترکیه اظهار داشت: ترکیه کشوری نیست که در سیستم دفاعی خود بر اساس تمایل آن ها حرکت کند. نخست وزیر ترکیه تصریح کرد: خواستار تخریب روابط با آمریکا نیستیم ولی نه به هر قیمتی. ترکیه گزینه های زیادی دارد. امیدواریم تنش ها بیش از این افزایش نیابد. زیرا که ترکیه یکی از اعضای مهم ناتو است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، بنعلی ایلدریم نخست وزیر ترکیه در سخنانی اعلام کرد: عملیات نظامی در قندیل (واقع در عراق) گام به گام ادامه دارد.
نخست وزیر ترکیه ادامه داد: در حال حاضر نیروهای امنیتی تا عمق ۴۰ کیلومتری به وسعت ۴۰۰ کیلومتر مربع این منطقه رسیده و آن را به کنترل خود در آورده اند. عملیات نیروهای امنیتی کشورمان همراه با حمایت نیروهای نظامی به سمت عمیق تر این منطقه ادامه دارد.
ایلدریم درباره ورود نیروهای ترکیه و آمریکایی به منبج نیز گفت: گامی که در راستای منبج برداشته شد، گام مثبتی است. ما مایل به حل مسائل از طریق گفتگو با آمریکا هستیم.
وی همچنین با اشاره به برخی اظهارات مقامات آمریکایی درباره عدم تحویل هواپیمای اف-۳۵ به ترکیه اظهار داشت: ترکیه کشوری نیست که در سیستم دفاعی خود بر اساس تمایل آن ها حرکت کند.
نخست وزیر ترکیه تصریح کرد: خواستار تخریب روابط با آمریکا نیستیم ولی نه به هر قیمتی. ترکیه گزینه های زیادی دارد. امیدواریم تنش ها بیش از این افزایش نیابد. زیرا ترکیه یکی از اعضای مهم ناتو است.

[ مشاهده متن کامل ایلدریم: عملیات قندیل ادامه دارد/ رابطه با آمریکا، نه به هر قیمتی خبرگزاری مهر ]