خواص کینوا یا خاویار گیاهی

دریافت خبر : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۹:۲۵
«کینوا» (Quinoa) گیاهی با دانه های خوراکی است که در کشور های غربی مصرف آن به عنوان جایگزین سالم تر غلاتی از جمله گندم محبوبیت زیادی پیدا کرده. در سال های اخیر استفاده از کینوا در ایران هم رایج شده است.

وب سایت دیجی کالا: آیا می دانید گیاه کینوا چیست و چه خواصی دارد؟ «کینوا» (Quinoa) گیاهی با دانه های خوراکی است که در کشور های غربی مصرف آن به عنوان جایگزین سالم تر غلاتی از جمله گندم محبوبیت زیادی پیدا کرده. در سال های اخیر استفاده از کینوا در ایران هم رایج شده است.
آگاهی از فوائد کینوا و مصرف خوراکی این گیاه قدمت بسیار زیادی دارد. این گیاه اکنون برای مصارف تجاری در مناطقی مانند آمریکای جنوبی به میزان زیاد کشت می شود. کینوا با نام علمی Chenopodium quinoa که به خاویار گیاهی هم شهرت پیدا کرده به غلات شبیه است، ولی در واقع مانند اسفناج به خانواده «تاج خروسیان» (Amaranthaceae) تعلق دارد. قسمت مورد مصرف این گیاه شکل دانه ای دارد و پخت آن هم مانند غلات صورت می گیرد. در این مطلب شما را با خواص کینوا بیشتر آشنا می کنیم.
گیاه کینوا چیست؟
این گیاه بومی کشور های آمریکای جنوبی مانند بولیوی، شیلی و پرو است و به دلیل مواد مغذی زیادی که دارد اهمیت بسیاری در میان مردم پیدا کرده است.
پروتئین، منیزیم، فیبر، پتاسیم، آهن، کلسیم، فسفر، ویتامین های گروه ب، ویتامین ای و آنتی اکسیدان ها از جمله مواد ...

[ مشاهده متن کامل خواص کینوا یا خاویار گیاهی برترینها ]