ونزوئلا چگونه اسکناس های بی ارزش خود را به طلا تبدیل می کند

دریافت خبر : دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰
ونزوئلا چگونه اسکناس های بی ارزش خود را به طلا تبدیل می کند
معدن کاران ونزوئلا اسکناسهای تقریبا بی ارزش کشور را دریافت میکنند و در عوض ارز معتبر(طلا) برای واردات غذا و محصولات بهداشتی در اختیار دولت قرار می دهند.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز ،موفقیت آمیز ترین عملیات های مالی ونزوئلا در سال های اخیر در وال استریت شکل نگرفته اند بلکه در کمپ های قدیمی استخراج طلا در جنوبی ترین مناطق کشور انجام شده اند. 
با فروپاشی اقتصادی این کشور، حدود 300 هزار شکارچی ثروت به سمت مناطق جنگلی غنی از معادن ونزوئلا سرازیر شده اند تا با بیرون کشیدن طلا زندگی خود را بگذرانند . 
کلنگ ها و بیل های آنها به حفظ دولت چپ گرای نیکلاس مادورو کمک کرده است. از 2016 دولت مادورو 17 تن فلز زرد، با ارزش 650 میلیون دلار از این معدنکاران به اصطلاح صنعت کار خریده است . 
این اشخاص اسکناسهای تقریبا بی ارزش کشور را دریافت میکنند و در عوض ارز معتبر برای واردات غذا و محصولات بهداشتی در اختیار دولت قرار می دهند. این تجارت طلا یک نقطه روشن در بازارهای بین المللی است. هنوز آمریکا از تحریم و تهدید برای منع مادورو از کاربرد طلای کشور خودش استفاده میکند . 
دولت ترامپ بر انگلستان فشار می آورد تا 1.2 میلیارد دلار ذخایر طلای ونزوئلا را که در بانک مرکزی این کشور ذخیره شده آزاد نکند. مقامات آمریکایی اخیرا یک شرکت سرمایه گذاری را در دبی به خاطر خرید طلا از ونزوئلا بازخواست کرده اند و به سایر خریداران خارجی هشدار داده اند که عقب بکشند . 
برنامه طلای مادورو معروف است ولی نحوه عملکرد آن نامشخص . 
برای مشخص شدن این روند، طلای ونزوئلا از معادن داخل جنگل تا بانک مرکزی در کاراکاس و پالایشگاه های طلا و صادرکنندگان غذا در خارج از کشور ،ردیابی شده و با بیش از 30 نفر آگاه از این تجارت صحبت شده است. افرادی مثل معدنکاران، محققان، دیپلمات ها و مقامات دولتی. ...

[ مشاهده متن کامل ونزوئلا چگونه اسکناس های بی ارزش خود را به طلا تبدیل می کند خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم