'شکارچی خاموش' چینی قاتل پهپادهای جاسوس

دریافت خبر : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۹:۲۷
پکن - ایرنا - دانشمندان آکادمی مهندسی فیزیک چین اسلحه جدیدی به نام «شکارچی پهپاد» ساخته اند که برای عملیات های امنیتی، مبارزه با تروریسم و بخش های مختلف نظامی و پلیس قابل استفاده است.

به گزارش ایرنا اسم سلاح لیزری جدید چین 'شکارچی خاموش' (Silent Hunter) است و شرکت Poly Technologies Inc سازنده آن گفته پلیس و نیروهای امنیتی از آن حتی برای مبارزه با تروریسم هم استفاده می کنند.
چین اگرچه از نسل جدید این شکارچی لیزری در نمایشگاه KADEX 2018 قزاقستان در ماه می رونمایی کرد، اما ظاهرا این سلاح لیزری چینی ها با اقبال قابل توجهی روبرو شده و هنوز رسانه های روسی از آن صحبت می کنند.
در این نمایشگاه که چین این اسلحه را به نمایش گذاشت 400 شرکت از 55 کشور دنیا شرکت داشتند که بسیار مورد توجه و اقبال قرار گرفت.
دانشمندان چینی سازنده این سلاح به تازگی اعلام کردند این سامانه لیزری آزمایش ها را با موفقیت پشت سر گذاشته و بیش از 30 پهپاد را ساقط کرده است.
این سلاح با تاباندن لیزر موجب سوختن و از بین رفتن قطعات اصلی پهپادها می شود و آن ها را غیرفعال می کند همچنین، این سلاح در سامانه راهبری و جهت یابی پهپاد نیز اختلال ایجاد می کند.
این سامانه می تواند ظرف 5 ثانیه پهپادها را نابود کند گفته می شود هر کدام از این سامانه های دفاعی لیزری می تواند منطقه ای به مساحت 12 کیلومتر مربع را پوشش ...

[ مشاهده متن کامل 'شکارچی خاموش' چینی قاتل پهپادهای جاسوس ایرنا ]