کارت اعتباری خرید مصالح در تولید مسکن اثر چندانی ندارد

دریافت خبر : جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۵
کارت اعتباری خرید مصالح در تولید مسکن اثر چندانی ندارد
تهران- ایرنا- دبیرکل کانون انجمن انبوه سازان مسکن ایران درباره طرح دوباره برنامه «زنجیره تامین» یا « بازارگاه الکترونیکی مسکن» برای رونق بخش ساختمان گفت: با توجه به شرایط اقتصادی، استفاده از کارت های اعتباری برای خرید مصالح ساختمانی برای تولید مسکن، آنچنان اثرمثبتی نخواهد داشت.

«فرشید پورحاجت» امروز (جمعه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تجربه به ما نشان داده است سیستم های کوپنی زمانی موثر واقع می شود که در تولید مصالح ساختمانی کمبود داشته باشیم.
وی یادآوری کرد: زمان جنگ تحمیلی برخی مصالح ساختمانی از جمله سیمان، تیرآهن و میلگرد با کارت به سازندگان تحویل می شد که تجربه موفقی نبود.
پورحاجت ادامه داد: اکنون در تولید مصالح ساختمانی کمبود وجود ندارد و بسیاری از کارخانه های تولیدی با 50 درصد ظرفیت خود کار می کنند.
دبیرکل کانون انجمن انبوه سازان مسکن ایران تاکید کرد: بیش از 2 ماه است موضوع استفاده از کارت های اعتباری برای خرید مصالح ساختمانی توسط انبوه سازان مسکن مطرح شده است اما ما تاکنون با بانک مسکن یا وزیر راه وشهرسازی درباره این طرح جلسه ای نداشته ایم.
** هزینه صدور کارت ها هزینه های تولید را بالا می برد
پورحاجت احتمال داد بانک مسکن به عنوان یک بنگاه اقتصادی به طور رایگان این کارت ها را صادر نخواهد کرد.
این مقام صنفی گفت: بدون شک صدور این کارت ها برای انبوه سازان مسکن هزینه هایی دارد که باعث افزایش هزینه های تولید می شود و ایراد بزرگی برای صدور کارت ...

[ مشاهده متن کامل کارت اعتباری خرید مصالح در تولید مسکن اثر چندانی ندارد ایرنا ]