تقسیمات دریای خزر صحت ندارد

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴
تقسیمات دریای خزر صحت ندارد
نماینده قائم شهر، جویبار، سوادکوه، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: تقسیمات دریای خزر هجمه هایی است که علیه دولت راه انداخته شد، موضوع تقسمیات خزر صحت ندارد.

به گزارش جهان نیوز ، علی ادیانی شامگاه چهارشنبه در نشست با خبرنگاران، اظهار داشت: به طور اساسی در بحث رژیم حقوقی دریای خزر هیچ یک از دولت های مشترک المنافع حاشیه دریای خزر به جمع بندی و اظهارنظر نرسیده اند و موضوع تقسیم دریای خزر از جانب ایران، صحت ندارد و ما هنوز وارد حق السهم کشورها نشده ایم، اما برای خود محدوده مشخصی داریم.
ادیانی در خصوص میادین مشترک ایران با کشورهای حاشیه دریای خزر گفت: جمهوری اسلامی ایران فقط با کشور آذربایجان یک میدان مشترک نفت و گاز، در دریای خزر دارد که جزو افتخارات ما محسوب می شود.
وی تصریح کرد: شرکت ملی حفاری شمال، شرکت ملی پایانه های نفتی دریایی و شرکت ملی نفت خزر در دریای خزر فعالیت دارند، اما بسیاری از مدیران ارشد ذیربط، اهمیت ظرفیت های دریای خزر برایشان مغفول مانده و در راستای توسعه استان لحاظ نمی کنند.
نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنان خود، تیم اقتصادی دولت را دارای کارآمدی لازم ندانست و افزود: بنده معتقد به تغییر کابینه و مخالف ترمیم آن هستم.
عضو کمیسیون انرژی، خاطرنشان کرد: بسته ارزی اعلام شده از سوی دولت عارضه ای بزرگ بر کشور ایجاد کرد و ...

[ مشاهده متن کامل تقسیمات دریای خزر صحت ندارد جهان نیوز ]