دستگاه های متولی برای رفع بوی پسماندهای جنوب تهران چاره اندیشی کنند

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۱
شهرری - ایرنا- استاندار تهران در مورد بوی نامطبوع حاصل از پسماندهای جنوب تهران گفت: دستگاه های متولی باید در این زمینه چاره اندیشی کنند و تصمیماتی راهبردی را اتخاذ کنند.

محمد حسین مقیمی عصر پنج شنبه با حضور در محل کانون های پسماند های جنوب تهران در شهرری به خبرنگار ایرنا افزود: جنوب تهران علاوه بر اینکه دارای صنایع زیادی است؛ پسماندهای زیادی هم به این مناطق سرازیر می شود و رودخانه های شمال تهران نیز با ورود به این منطقه بر مشکلات زیست محیطی این منطقه افزوده اند.
وی گفت: شرکت آب و فاضلاب استان برنامه های خوبی را در این زمینه در دست اجرا دارد که تصفیه خانه بزرگ آب و فاضلاب جنوب تهران از جمله مهمترین این طرح ها است.
وی خاطرنشان کرد: فاز نخست این تصفیه خانه راه اندازی شده است و فاز دوم آن نیز در آینده نزدیک اجرا می شود.
استاندار تهران عنوان کرد: تعدادی از واحدهای دامداری و کشاورزی این منطقه نیز مورد بازدید قرار گرفت و مقرر شد تا اقدامات و قوانین زیست محیطی را به خوبی اجرا کنند و به موقع عملیاتی کنند و با کاشت درخت بوی نامطبوع منطقه را از بین ببرند.
وی ادامه داد: سازمان محیط زیست، مسائل زیست محیطی جنوب تهران را به طور جدی دنبال خواهد کرد و تمامی فرمانداران استان نیز مسئول شده اند تا اقدامات مستمر را در این زمینه انجام دهند.
وی گفت: شهرداری تهران نیز ...

[ مشاهده متن کامل دستگاه های متولی برای رفع بوی پسماندهای جنوب تهران چاره اندیشی کنند ایرنا ]