مزایا و معایب استفاده از روغن پالم/ روغن پالم فاقد چربی ترانس است

موج پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۸

روغن پالم یکی از روغن های خوراکی است که بر اساس کدکس بین المللی و استانداردهای قابل مصرف خوراکی است.
به گزارش خبرگزاری موج، روغن ها و چربی های خوراکی سهم قابل توجهی از رژیم غذایی انسان را تشکیل می دهند بنابراین باید به گونه ای باشد که سلامت مصرف کننده را تهدید نکند.
روغن پالم یک نوع روغن خوراکی است و نباید از آن ترسید، مزایا و معایبی دارد که هر کدام در جای خود و در مقایسه با سایر روغن ها باید دیده شود که روغن پالم از روغن های جامد بسیار بهتر و کم ضررتر است اما در مقایسه با سایر روغن های گیاهی دیگر اسید چرب ترانس بیشتری دارد.
درصورتی که اسید­های چرب اشباع آن کمتر از ۲۰% باشد، استفاده از آن در روغن نباتی در حد مجاز زیانی ندارد اما در صورتی که بیش از ۲۰ درصد اسید چرب اشباع داشته باشد در مصارف غیر خوراکی مانند صنایع صابون سازی و آرایشی، بهداشتی و شیمیایی می­توان استفاده کرد که در حال حاضر نیز حجم زیادی از این روغن در این موارد استفاده می­ شود.
خصوصیات روغن پالم  کالری و ویتامین
روغن پالم این محصول یکی از ۱۷ نوع روغن خوراکی دنیاست که ارزش غذائی بالائی دارد و مانند سایر روغن ها از هر گرم روغن 9 کیلو کالری انرژی ایجاد می شود و شامل ویتامین های محلول در چربی مانند A،D،E ،Kمی باشد. منبع غنی پیش ساز ویتامینA به شکل کارو تنوئید هاست. رنگ مایل به قرمز به دلیل محتوای بتا کاروتن بالا است روغن تصفیه شده قرمز رنگ پالم در برخی از کشورها برای پیشگیری از کمبود ویتامینA استفاده دارد.
کلسترول
روغن پالم مانند سایر روغن های گیاهی حاوی مقدار کمی پیش ساز کلسترول گیاهی می باشد. رژیم های غذایی با مقدار زیاد اسیدهای چرب اشباع شده ...

سرخط اخبار