تحلیل روز؛ ایران باید قهرمان آسیا شود

آی اسپورت شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۹

آی اسپورت - نمایشی که از بچه های تیم ملی مقابل یمن و ویتنام مشاهده کردیم همان چیزی بود که انتظار داشتیم. این دو تیم نتوانستند تیم ما را تحت فشار قرار دهند و ما باید حتما به همین نحوی که بازی کردیم مقابل آن ها حاضر می شدیم. ویتنامی ها در بازی مقابل عراق دو بار از این تیم جلو افتادند اما بچه های ما به خوبی آن ها را کنترل کردند و توانستند با دو گل سردار آزمون به برتری برسند. آزمون با وجود اینکه دو گل برای تیم ملی زده بود، کارلوسی کی روش می توانست او را در دقیقه 79 بازی تعویض نکند تا سردار که در مسیر آقای گلی جام ملت های آسیا قرار دارد، بتواند تعداد گل های خود را بیشتر کند.
تغییراتی که کی روش در بازی با ویتنام نسبت به بازی با یمن در خط دفاعی تیم ملی داد و رامین رضاییان و مجید حسینی را روی نیمکت گذاشت و به جای آن ها وریا غفوری و محمد حسین کنعانی زادگان بازی کردند، به نظر من درست نبود. ما عدم هماهنگی را در بین مدافعان تیم ملی در یکی دو صحنه دیدیم که اگر تیم قوی تر از ویتنام مقابل ایران قرار می گرفت، این احتمال وجود داشت که تیم ملی گل بخورد.
اینقدر تیم ما از نظر بازیکن خوب است که باید هر بازیکنی که به میدان می آید، برای تیم ملی موثر باشد. در بازی امروز مهدی ترابی به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمد و موفق شد پاس گل دوم ایران را بدهد. ما از ترابی و بازیکنانی که به عنوان تعویضی به میدان می آیند، انتظار دیگری هم نداریم. در بازی مقابل ویتنام با توجه به دو گلی که سردار برای ما به ثمر رساند می توانیم او را بهترین بازیکن زمین بنامیم.
تیم ملی هنوز محک جدی ای در این رقابت ها نخورده و حریفانی که با آن ها بازی کرده ایم در حد و اندازه ی ...

سرخط اخبار