دولت، بزرگترین متهم عدم مبارزه با پولشویی است

دریافت خبر : سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۴
دولت، بزرگترین متهم عدم مبارزه با پولشویی است
یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آقای ظریف یا راست می گوید یا دروغ؛ اگر راست می گوید که عده ای در داخل کشور مشغول پولشویی هستند، همین امروز مجموعه اطلاعات خود را در رسانه ها منتشر کند.

به گزارش جهان نیوز ، مهدی محمدی تحلیلگر مسائل بین الملل، با اشاره به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه کشورمان که گفته «در ایران پولشویی گسترده وجود دارد» اظهار داشت: اظهار نظر عصبی و عجولانه آقای ظریف درباره منتقدان FATF و CFT و متهم کردن آنها به حمایت از پولشویی، نشان دهنده این است که نیت و هدف دولت از تصویب و اجرای لایحه FATF به ویژه تلاش برای نهایی کردن الحاق کنوانسیون CFT، مساله علنی نیست؛ در واقع حرف های آقای ظریف ما را به شک می اندازد که نیت واقعی دولت، چیست؟
وی افزود: تا قبل از این، دولت ادعا می کرد که با هدف مبارزه با پولشویی و تسهیل توافقات تجاری با اروپا در پی نهایی کردن برنامه الزام FATF در ایران است اما اظهارات از سر عصبانیت آقای ظریف نشان می دهد که پای مساله ای بزرگتر در میان است.
محمدی تصریح کرد: دولت روحانی و مشخصا ظریف تعهداتی را به طرف خارجی داده اند اما از اینکه نمی توانند آنها را اجرایی کنند، عصبانی هستند. واقعیت این است که هیچ کسی در کشور مانع مبارزه با پولشویی نیست.
وی اضافه کرد: بزرگترین متهم عدم مبارزه با پولشویی، خود دولت است. همه انتقاد منتقدان برنامه ...

[ مشاهده متن کامل دولت، بزرگترین متهم عدم مبارزه با پولشویی است جهان نیوز ]